Galaxy S10 nie dostanie 5G, ważniejszy jest nowy, składany smartfon

Galaxy S10 nie dostanie 5G, ważniejszy jest nowy, składany smartfon

Galaxy S10 nie dostanie 5G, ważniejszy jest nowy, składany smartfon
13.08.2018 16:06

Producenci smartfonów wystartowali już w wyścigu po pierwszy smartfon z modemem 5G i dominację na nowym rynku. Samsung także zamierza stanąć na linii startu, ale nadchodzący Galaxy S10 nie dostanie 5G. Koreański producent ma inne priorytety.

Samsung skupia się na projektowaniu smartfonu, który będzie składany i zadowoli klientów, o czym mówił DJ Koh, kierujący oddziałem urządzeń mobilnych w Korei, podczas konferencji prasowej dla lokalnych dziennikarzy. Pozycja producenta pierwszego urządzenia ze składanym ekranem jest ważniejsza, niż wygrana w wyścigu o pierwszy smartfon 5G. Wysoko na liście priorytetów jest też zadowolenie nabywców urządzenia, nad którym firma pracuje od 2016 roku.

Premiera była planowana na rok 2018, ale ponieważ składany smartfon nie jest jeszcze gotowy do masowej produkcji, została przesunięta. Koh zdradził, że projektanci poradzili sobie już z wieloma przeszkodami związanymi z trwałością i jakością urządzeń i projekt jest już bliski ukończenia. Przesunięcie premiery to prawdopodobnie dobra decyzja. Jeśli chodzi o dobro klientów, lepiej nie wypuszczać na rynek bubli. Nie można jednak próżnować, bo konkurencja nie śpi. Podobne projekty powstają rzekomo w LG, Huawei i Apple'u. Ponadto Koh przyznał, że Samsung nie podszedłby do projektu tak ambitnie, gdyby miał to być jednorazowy eksperyment. Jest więc spora szansa, że to urządzenie zapoczątkuje całkowicie nową serię.

Jeśli chodzi o Galaxy S10, który zobaczymy wiosną przyszłego roku, nie będzie to pierwszy smartfon Samsunga z 5G. Ponieważ koreańskie telekomy planują uruchomienie sieci 5G już w marcu przyszłego roku, Samsung blisko z nimi współpracuje i nie może pozwolić sobie na pozostanie w tyle we własnym kraju. Zaszczytne stanowisko pierwszego smartfonu Samsunga z 5G przypadnie innemu modelowi, który zostanie zaprezentowany w innym czasie i prawdopodobnie tylko na lokalny rynek. Nic nie wskazuje na to, by miał to być wspomniany wyżej składany model, którego premierę także przewiduje się na wiosnę 2019.

Jeśli chodzi o 5G, Samsung przygotowuje nie tylko smartfon, ale też inne urządzenia. Można nawet odnieść wrażenie, że Internet Rzeczy 5G ma wyższy priorytet, niż smartfon. Ogromną rolę odegra na tym polu asystent SI Bixby, którego SDK i API zostaną udostępnione w listopadzie. Według słów koreańskiego prezesa nie ma też planów, by połączyć serie Galaxy S i Galaxy Note w najbliższej przyszłości. Utrzymany zostanie harmonogram, według którego nowy Galaxy S trafia na rynek wiosną, a Galaxy Note latem lub jesienią.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)