Galaxy Tab jednak legalny w UE, poza Niemcami

Galaxy Tab jednak legalny w UE, poza Niemcami

17.08.2011 13:23, aktualizacja: 17.08.2011 14:05

Serwis Ars Technica poinformował, że sąd w Düsseldorfie anulował nałożony w zeszłym tygodniu sądowy zakaz sprzedaży tabletu Galaxy Tab 10.1 w Europie

Jako uzasadnienie swojej decyzji niemiecki sąd podał przypuszczenie, że międzynarodowe firmy działające poza Niemcami znajdują się poza jego jurysdykcją. Sąd może najwyżej podtrzymać nakaz nałożony na Samsung Electronics na terenie Niemiec. Obecnie zakaz sprzedaży Galaxy Taba 10.1 nadal obowiązuje u naszych zachodnich sąsiadów, a ponadto sąd przyjrzy się również działalności niemieckiego oddziału Samsunga — Samsung GmbH — na terenie całej Unii Europejskiej. Przesłuchanie w tej sprawie zaplanowano na 25 sierpnia. Podczas posiedzenia Samsung planuje wykorzystać szansę na wzmocnienie prawa firmy do wzoru przemysłowego, który charakteryzuje Galaxy Tab.

Koniec końców Galaxy Tab 10.1 będzie można kupić na terenie Unii Europejskiej, poza Niemcami, ale wojny korporacja jeszcze nie wygrała. Wiele produktów, w tym sam Android, musi przetrwać bombardowanie oskarżeniami o naruszanie patentów czy kopiowanie projektów. O ile decyzja niemieckiego sądu pokazuje, że Samsung ma szansę wyjść z potyczki z Apple z tarczą, oblężenie Androida nie słabnie i Google może znaleźć się w podobnie absurdalnej sytuacji, nawet pomimo nabycia portfolio patentowego Motoroli. I pozostaje jeszcze jedna niewyjaśniona kwestia: kto sfałszował zdjęcia tabletu Samsunga w materiałach dostarczonych do sądu w Düsseldorfie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)