Garść nowości od Citrixa na styku chmur i urządzeń mobilnych

15.05.2012 11:23, aktual.: 15.05.2012 12:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Citrix podczas ubiegłotygodniowej konferencji Synergy w San Francisco zaprezentowała kilka ciekawych rozwiązań z zakresu chmur, wirtualizacji i pracy grupowej.

Pierwsza nowość to GoToMeeting HDFaces dla iPada, aplikacja które łączy konferencje wideo i audio oraz udostępnianie ekranu w jednej zintegrowanej aplikacji dla tabletów. Kolejne nowe rozwiązanie to Citrix Podio, zaawansowana platforma do chmurowej pracy zespołowej dla firm. Podio dodaje aspekt mobilny i społecznościowy do pracy zespołowej, umożliwiając współpracę w dynamicznych przestrzeniach roboczych między dowolną kombinacją użytkowników. Pojawiło się też coś dla specjalistów IT - nowe rozwiązanie GoToAssist dla urządzeń mobilnych, które umożliwia zapewnianie pomocy na żywo z dowolnego miejsca poprzez rozwiązywanie problemów bezpośrednio z poziomu iPada oraz tabletów i smartfonów z systemem Android.

Kolejna nowa technologia zaprezentowana podczas Citrix Synergy to ShareFile StorageZones, która umożliwia wybieranie optymalnego miejsca przechowywania danych - poza siedzibą firmy, w chmurze publicznej lub lokalnie, w prywatnym centrum danych. Kolejnym krokiem na być integracja ShareFile z popularnym programem klienckim Citrix Receiver w celu uzyskiwania dostępu do aplikacji biznesowych z poziomu dowolnego komputera PC lub Mac, tableta albo smartfona. W rezultacie użytkownicy będą mogli otwierać, przeglądać, edytować, zapisywać i udostępniać dokumenty na urządzeniach osobistych i mobilnych, bez względu na to, gdzie zostały początkowo utworzone.

Aby ułatwić wdrażanie desktopów Windows w postaci usług świadczonych przez centrum danych, Citrix zapowiedział również nową opcję RemotePC jako część popularnej technologii dostarczania FlexCast w linii produktów Citrix XenDesktop. Dzięki niej użytkownicy XenDesktop będą mogli szybko przekształcić istniejące komputery PC w rozproszone węzły VDI bez konfigurowania dodatkowych serwerów i pamięci masowej w centrum danych. Citrix zapowiedział też Citrix CloudGateway 2, zmodernizowaną wersję swojej zunifikowanej "witryny sklepowej", która zapewnia szerokie możliwości zarządzania aplikacjami, w tym pełna obsługę natywnych aplikacji HTML5, iOS i Android. Nowa wersja CloudGateway dodaje też integrację z ShareFile, oferując pojedynczy, zunifikowany punkt kontroli nad wszystkimi aplikacjami i danymi.

Co więcej, Citrix zapowiedział też serię integracji między swoimi aplikacjami przeznaczonymi dla użytkowników końcowych - m.in. GoToMeeting, GoToAssist, Podio, ShareFile i Citrix Receiver - z dodatkowym wsparciem dla aplikacji i usług firm trzecich, takich jak Evernote, GetSatisfaction, Microsoft Skydrive i Google Apps.

To jeszcze nie koniec nowości. Citrix zapowiedział też CloudBridge 2, nową wersję rozwiązania ulepszającego łatwe łączenie się z chmurami firm trzecich. Dodano do niej samoobsługowy katalog popularnych chmur, które są wstępnie skonfigurowane do łączenia się z CloudBridge po stronie przedsiębiorstwa, a także nową funkcję przydzielania zasobów jednym kliknięciem, która upraszcza pierwsze połączenie z chmurami zewnętrznymi. Użytkownicy mogą też dodawać nowe chmury do katalogu. Zapowiedziano też nowe rozwiązanie Project Avalon, które połączy szeroką gamę technologii Citrix, aby pomóc w dostarczaniu dowolnej aplikacji lub stacji roboczej Windows jako rzeczywistej usługi chmurowej. Za pomocą Project Avalon będzie można wdrażać spersonalizowane aplikacje i stacje robocze w elastycznym, prywatnym środowisku chmurowym, obejmującym jedną lub wiele lokalizacji, a także korzystać z chmur prywatnych w modelu mocy obliczeniowej na żądanie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także