GeForce GTX 1080 Ti: nowoczesna karta graficzna w Komputroniku

GeForce GTX 1080 Ti: nowoczesna karta graficzna w Komputroniku

GeForce GTX 1080 Ti: nowoczesna karta graficzna w Komputroniku
21.03.2017 13:41

Gracze często zmuszeni są do wymiany komponentów swoich komputerów specjalnie po to, by zagrać w długo oczekiwaną produkcję gamingową. Jedną z najbardziej wymagających i najczęściej wymienianych części jest karta graficzna. Jaką wybrać, by starczyła na lata? Doradza ekspert Komputronika, Tomasz Ciesielski.

Nowe wersje znanych gier zawsze wymagają sprzętu komputerowego o najlepszych parametrach. To naturalny proces, związany z szybkim rozwojem technologicznym. Jeżeli jesteśmy lub chcemy być profesjonalnymi graczami, nie warto decydować się na tanie komponenty. Szczególną uwagę warto zwrócić na dobór karty graficznej. Gracze wykorzystujący więcej niż jeden monitor często mają problem z wydajnością jednej karty graficznej, dlatego decydują się na zakup drugiej. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie jest konieczne. Wybierając kartę o dobrych parametrach, możemy swobodnie używać nawet 3 monitorów, bez konieczności podłączania dodatkowego sprzętu.

„Jedną z najciekawszych propozycji na rynku jest karta NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti. Znajduje się ona na pierwszym miejscu kart graficznych dla komputerów stacjonarnych. Doskonale radzi sobie z graniem w rozdzielczości 4K oraz obsługą rozwijającej się technologii VR. Model referencyjny wyposażony jest w procesor Pascal GP102, z 3584 rdzeniami CUDA i 11GB pamięci GDDR5X, a jego taktowania to odpowiednio 1480/1582 MHz dla rdzenia i 2750 MHz dla pamięci wideo. Karta ma także cztery wyjścia wideo: 1xHDMI 2.0b i 3x DisplayPort 1.4. Dodatkowe zasilanie doprowadzają gniazda 6 i 8-pinowe.” opowiada Tomasz Ciesielski, product manager VGA w firmie Komputronik.

Dostępna w Komputroniku NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti jest niewątpliwie najciekawszym modelem gamingowej karty graficznej wydanym w 2017 roku. Pamięć generacji GDDR5X działająca z szybkością 11 Gbps sprawia, że karta jest szybsza od topowego Titana X oraz o około 35% szybsza względem GTX 1080 – jej przepustowość wynosi 484 GB/s. Wszystko to czyni GeForce GTX 1080 Ti jedną z najbardziej pożądanych kart graficznych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)