iOSKomunikacja/społecznośćInne programy do komunikacjiGlide - Live Video Messenger
Glide - Live Video Messenger ikona

Glide - Live Video Messenger

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Glide wiadomości wideo na żywo to bardzo ciekawa aplikacja, która służy do wysyłania i odbierania wiadomości w formie klipów wideo. Program przeznaczony jest na iPhone'y oraz iPady, oferuje też aplikację na zegarki Apple Watch.

Pliki wideo jako wiadomość można wysyłać np. w komunikatorze WhatsApp. To jednak tylko jedna z wielu jego funkcji, która nieco "ginie" na liście wszystkich dostępnych opcji. Glide zaś skupia się tylko na wiadomościach nagranych w formie filmów, co powinno się spodobać użytkownikom, którzy cenią sobie prostotę w rozmaitych komunikatorach internetowych.

Na początku przygody z Glide aplikacja prosi nas o podanie numeru telefonu, który po chwili potwierdzamy za pomocą weryfikacyjnego SMS-a. Później przychodzi czas na założenie konta, a do tego celu możemy wykorzystać adres e-mail, konto na Facebooku lub Google. Następnie zapoznamy się z krótkim samouczkiem, w który wprowadzi nas niejaka Sarah z zespołu Glide.

W Glide możemy nagrywać wiadomości wideo, a ich odbiorca (lub grupa odbiorców, wcześniej przez nas ustalona) może odtwarzać je na żywo, w trakcie nagrywania lub obejrzeć później, także w trybie offline. Każda z wiadomości może trwać maksymalnie pięć minut, a pliki są zapisywane w chmurze Glide, oszczędzając tym samym miejsce w pamięci urządzenia. Do nagrania możemy też dołączyć zdjęcia. Do Glide możemy zaprosić naszych znajomych np. z Facebooka, WhatsApp lub Gmaila.

Aplikacja ma też dwa ciekawe dodatki. Pierwszy to opcja nakładania filtrów (np. czarno-białego lub sepii) na nagrane filmy, druga zaś to możliwość odtwarzania nagrań na smartzegarku Apple Watch, wtedy na ekranie urządzenia zobaczymy obraz, a dźwięk będzie emitowany przez smartfon. Za pomocą smartzegarka możemy też wysyłać tekstowe odpowiedzi na filmy lub odpowiedzieć emotikonem.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
ProducentGlide
Liczba pobrań76
Data aktualizacji5 wrz 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Glide - Live Video Messenger ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)