Google aktualizuje Chrome 7

Google aktualizuje Chrome 7

Wojciech Cybulski
04.11.2010 21:53, aktualizacja: 05.11.2010 02:53

Google udostępnił dziś istotną aktualizację Chrome 7 - usuwa ona liczne błędy dostrzeżone w tej wersji przeglądarki.

Przypomnijmy, że Google wydał stabilną wersję Chrome 7 zaledwie kilkanaście dni temu. Ten krótki czas wystarczył jednak, by niezależni eksperci znaleźli w przeglądarce kilka istotnych błędów. Są one związane między innymi z obsługą pól tekstowych, plikami SVG i wybranymi czcionkami. Google załatał wszystkie zgłoszone luki i dodatkowo zaktualizował do najnowszej wersji wbudowany w przeglądarkę odtwarzacz Flash. Firma podziękowała także wszystkim osobom, które uczestniczyły w programie Chromium Security Awards i zgłaszały znalezione w Chrome 7 błędy - użytkownicy za odkryte luki uzyskali od firmy finansową rekompensatę, której maksymalna wartość wynosi obecnie 3133 dolarów.

Warto zauważyć, że aktualizacji doczekały się także testowe wydania Chrome. Wersja beta została zaktualizowana do wydania 8.0.552.28 i wzbogaciła się o wbudowaną przeglądarkę PDF, dzięki której użytkownik nie musi instalować w systemie Adobe Readera lub innych, alternatywnych programów. Ponadto odświeżony Chrome Beta posiada teraz bardziej rozbudowane możliwości synchronizacji danych i lepiej radzi sobie z obsługą pluginów. Z kolei aktualizacja deweloperskiej odmiany Chrome do wersji 9.0.570.0 zlikwidowała kilka problemów związanych z zawieszaniem przeglądarki. Ponadto programistom Google udało się usunąć błąd wywołujący nieprawidłowy kolor obramowań w trybie incogito i szereg innych, pomniejszych niedociągnięć. Google ostrzega, że korzystanie z tej wersji Chrome jest dość ryzykowne z uwagi na znane i niewyeliminowane jeszcze luki.

Aktualizacje Chrome dla kanału stable, beta i dev powinny wkrótce trafić do użytkowników poprzez mechanizm automatycznej aktualizacji. Stabilne i testowe wydanie Chrome można pobrać z naszego vortalu w wersji dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)