Google Chrome to najbezpieczniejsza przeglądarka dla biznesmenów

Google Chrome to najbezpieczniejsza przeglądarka dla biznesmenów

Google Chrome to najbezpieczniejsza przeglądarka dla biznesmenów
Oskar Ziomek
19.09.2017 21:50

Bezpieczeństwo w Internecie pozostaje na topie, choć tym razem mowa o specyficznej grupie użytkowników, jakimi są przedsiębiorstwa i biznesmeni. Google postanowiło zadbać o to, by podczas profesjonalnego przeglądania Sieci dysponować jak najbezpieczniejszym narzędziem: zasponsorowało badania, w których na warsztat wzięto najpopularniejsze przeglądarki Internetu w przedsiębiorstwach: Internet Explorera, Edge'a i Google Chrome.

Aby wzmocnić wiarygodność, nad wynikami pracowały niezależnie od siebie dwie firmy: Cure53 oraz X41. Wnioski są zgodne: najbezpieczniejszy jest Chrome, choć Edge oraz IE trudno uznać za wiele gorsze. Google twierdzi, że tego typu badaniami rozwieje wszelkie wątpliwości administratorów, którzy od teraz nie będą musieli testować wyrywkowo wybranych funkcji przeglądarek, ale w ciemno z pełnym zaufaniem proponować w swoich firmach przeglądarkę Google.

W Chrome łatki pojawiają się najszybciej, źródło: wyniki badań X41
W Chrome łatki pojawiają się najszybciej, źródło: wyniki badań X41

W testach sprawdzono mnóstwo różnych aspektów, obydwa dokumenty z wynikami mają łącznie ponad 500 stron. Wśród elementów, na które zwraca uwagę Google, warto wymienić ochronę przed phishingiem i malware, gdzie wszystkie trzy przeglądarki sprawowały się dobrze z minimalną przewagą Safe Browsing w Chrome, izolowanie w piaskownicy (najbardziej bezpieczne i rozbudowane w Chrome) czy też blokowanie niebezpiecznych wtyczek – tutaj na pierwszym miejscu Chrome ex aequo z Edge.

Bezpieczeństwo w Sieci to jedna z podstawowych spraw w Chrome od samego początku. Cieszymy się, że te niezależne badania potwierdzają znaczną, ogólną poprawę bezpieczeństwa wśród przeglądarek wykorzystywanych w biznesie – pisze o sfinansowanych przez siebie badaniach Google.

Zainteresowanych szczegółami i ewentualnym odtworzeniem warunków testowych należy zaprosić do wspomnianych publikacji z wynikami, gdzie prócz nich dokładnie opisano całą metodologię. Chcących wybrać najbezpieczniejszą przeglądarkę, Google odsyła natomiast na stronę Chrome'a dla firm.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)