Google Chrome zapisze i zapamięta hasła iCloud. Pęk kluczy w końcu dostępny na Windows 10

Google Chrome zapisze i zapamięta hasła iCloud. Pęk kluczy w końcu dostępny na Windows 10

fot. Pexels
fot. Pexels
02.02.2021 11:59

Apple w końcu zdecydował się na wprowadzenie rozszerzenia Hasła iCloud dla użytkowników Chrome’a na systemie Windows. To duże ułatwienie dla osób, które korzystają z komputerów z systemem Windows oraz innych urządzeń z nadgryzionym jabłkiem, jak MacBook czy iPhone.

Rozszerzenie umożliwia dostęp z poziomu Chrome’a do haseł zapisanych w Safari i udostępnionych w chmurze iCloud. Dodatkowo użytkownicy mogą również zapisywać hasła w Pęku kluczy w przeglądarce na Windowsie, a następnie korzystać z nich na urządzeniach Apple.

Doniesienia o tym, że Apple szykuje tę funkcję, pojawiły się wcześniej. W jednej z aktualizacji Windowsa 10 pojawiła się sekcja "Hasła" oznaczona logiem Pęku kluczy. Użytkownicy próbowali wtedy pobrać rozszerzenie, ale nieskutecznie. Jednak w Chrome Web Store od 1 lutego pojawiło się odpowiednie rozszerzenie i możemy je już pobierać.

[facebook=https://www.facebook.com/dobreprogramy/posts/10158090597005686]

Google Chrome z wtyczką Hasła iCloud

Po zainstalowaniu wtyczki Hasła iCloud, użytkownicy Google Chrome na systemie Windows będą mogli w prosty sposób uzyskać dostęp do haseł zapisanych w Pęku kluczy lub tworzyć nowe. Rozszerzenie pozwoli również na automatyczne generowanie silnych haseł, kiedy akurat zabraknie nam pomysłu na ich wymyślenie. Oczywiście wszystkie utworzone w ten sposób hasła będą przesyłane do Pęku kluczy iCloud i w razie potrzeby będziemy mogli z nich korzystać z nich w Safari na macOS, lub iOS.

[img=unnamed]

Jest to pierwsze rozszerzenie Chrome obsługujące Pęk kluczy iCloud na systemie Windows 10. Wcześniejsze działały jedynie na starszych systemach (Windows 7 i 8). Apple podkreśla, że warunkiem prawidłowego działania wtyczki jest zainstalowanie aktualizacji Windows 12.0 oraz aplikacji iCloud.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)