Google dla przedsiębiorczych kobiet, webmasterów, programistów…

Google dla przedsiębiorczych kobiet, webmasterów, programistów…

Marcin Paterek
13.03.2013 16:20

Moda na startupy trwa, bo każdy oryginalny pomysł może się okazać na wagę złota, za które potem można sączyć drinka z palemką, leżąc na ciepłym piasku hawajskich plaż. Przełomowe rozwiązanie może jednak być bezużyteczne, gdy jego wynalazca nie do końca wie, jak rozwinąć swój biznes w Sieci. Z pomocą może przyjść Google for Entrepreneurs Meetups – skierowany do kobiet-przedsiębiorców (a także osób, które dopiero planują założenie firmy) program, który ma przybliżyć metody prowadzenia działalności w Internecie, budowania siatki kontaktów i wykorzystania w codziennej pracy narzędzi koncernu (m.in. AdWords, Google+ i Analytics). Pierwszym miastem, w którym odbędą się spotkania, będzie Wrocław. Program wystartuje w sobotę 16 marca o godz. 10.30 w biurze przy pl. Bema. Warsztaty będą prowadzone w j. angielskim, a do wzięcia w nich udziału konieczne jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Obraz

Z ubiegłorocznego raportu StopBadware i Commtouch (PDF) wynika, że co czwarty właściciel zaatakowanej witryny próbował ją potem „uszczelnić”, ale bez powodzenia. Dlatego Google uruchomiło także stronę internetową dla webmasterów, których witryny padły ofiarą hakerów lub zawierają szkodliwy kod. W składającym się z ośmiu etapów poradniku koncern wyjaśnia, w jaki sposób odzyskać kontrolę nad stroną, oczyścić ją z potencjalnych zagrożeń i pozbyć się ostrzeżenia wyszukiwarki, która alarmuje internautów o niebezpieczeństwie związanym z wejściem na podejrzaną stronę.

Ostatnią z inicjatyw Google są zapisy do 10. edycji konkursu Code Jam, którego uczestnicy mogą zmierzyć się ze skomplikowanymi problemami przy pomocy ulubionego języka programowania. Runda kwalifikacyjna rozpocznie się 12 kwietnia, a po trzech dodatkowych turach zostanie wyłoniona finałowa grupa 25 osób, które 16 sierpnia w Londynie będą walczyć o tytuł zwycięzcy. Główną nagrodą w Code Jam jest czek na 15 tys. dolarów i automatyczne zakwalifikowanie do przyszłorocznych finałów, by móc obronić mistrzowski tytuł. Do czasu rozpoczęcia pierwszej rundy można nieco przećwiczyć swoje umiejętności, rozwiązując zadania z poprzednich edycji konkursu. W ubiegłym roku zwycięzcą Code Jam został Jakub Pachocki, student informatyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)