Google Hangouts bez wideorozmów w grupach. Trzeba korzystać z Google Meet

Google Hangouts bez wideorozmów w grupach. Trzeba korzystać z Google Meet

Google zaktualizował Hangouts, fot. Getty Images
Google zaktualizował Hangouts, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
26.11.2020 16:38

Google Hangouts po ostatniej aktualizacji nie oferuje już opcji grupowych wideorozmów – zwraca uwagę Android Police. W najnowszej wersji o zapadającym w pamięć długim numerze 36.0.340725045 wyłączono tę funkcję, sugerując użytkownikom korzystanie z nowszego Google Meet. Dni Google Hangouts i tak są już od dawna policzone, choć terminy z czasem uległy zmianie.

Użytkownicy korzystający z darmowej wersji aplikacji Google Meet mogą przeprowadzać wideorozmowy maksymalnie w gronie 10 osób. Limit dla korzystających z płatnej wersji to już natomiast 25 uczestników. Dostępne są także napisy na żywo oraz możliwość udostępniania zawartości ekranu – rzecz niezbędna w przypadków wspólnej pracy nad konkretnym zadaniem choćby w pracy.

Co interesujące, według Android Police na obecnym etapie można jeszcze wrócić do starszej wersji aplikacji Google Hangouts (instalując ręcznie APK starszego wydania), by wciąż korzystać z grupowych wideorozmów; tutaj w darmowej wersji w spotkaniu może brać udział 25 osób. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, jak długo będzie to możliwe – Google Hangouts i tak mają zniknąć z rynku w przyszłym roku.

Osoby pracujące zdalnie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z taką formą działania, zachęcamy do lektury naszego poradnika. Przybliżamy w nim możliwości niektórych aplikacji często wykorzystywanych podczas pracy zdalnej.

Google Meet na Windowsa, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)