Google I/O 2012: okulary Google — już w przyszłym roku

Google I/O 2012: okulary Google — już w przyszłym roku

Redakcja
27.06.2012 23:46

Przedmiot pożądania każdego entuzjasty filmów szpiegowskich, czyli okulary od Google zostały zaprezentowane w... trzeba przyznać dosyć efektowny sposób.

Na scenę podczas prezentacji nowości w Google+ wbiegł Larry Page, którego z resztą miało nie być ze względów zdrowotnych. Bardzo przeprosił słuchaczy za zamieszanie, jednocześnie pokazując obraz wideo z helikoptera latającego nad San Francisco. W kadrze znalazł się olbrzymi sterowiec, na którego pokładzie garstka osób wyposażonych w okulary Google uczestniczyła w... Hangout'cie. Naturalnie obraz z okularów był pokazywany uczestnikom konferencji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że chwilę później osoby wyskoczyły ze spadochronem z pokładu sterowca i wylądowały na dachu budynku, gdzie zorganizowano spotkanie. Zanim dotarli do sali konferencyjnej użytkownicy Google Glass popisali się umiejętnościami wyczynowej jazdy na rowerze oraz schodzenia po linie z dachu budynku.

Obyło się bez wpadek — żadnemu z uczestników urządzenie nie spadło z głowy, ani na chwilę transmisja nie była przerwana. Miałem obawy, że obraz dostarczony przez okulary nie będzie dobrej jakości, ale jak wszyscy dzisiaj można było się przekonać, że obiektyw w okularach radzi sobie całkiem dobrze, nawet z dynamicznie zmieniającym się obrazem.

Okulary mają komunikować się ze sprzętem elektronicznym, jaki zazwyczaj mają przy sobie, czyli komórkami (na początku pewnie tylko z Androidem), ale także sprzętem sportowym, który mierzy tętno czy dystans - tych funkcji póki co jeszcze nie zaprezentowano. Można się domyślać, wnioskując z trybu warunkowego prezenterów, że jeszcze jest wiele rzeczy do zrobienia zanim okulary będzie można kupić.

Do pierwszych wersji Google Glass będą mieli dostęp uczestnicy Google I/O. Będą oni mogli zakupić wersję przeznaczoną dla programistów za powalającą sumę 1500 dolarów. Mam nadzieję, że wersja konsumencka będzie jednak nieco tańsza ;)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)