Google Maps czy Yanosik? Wyniki popularności zaskakują

Google Maps czy Yanosik? Wyniki popularności zaskakują

Mapy Google
Mapy Google
Źródło zdjęć: © Pixabay
08.08.2022 09:31, aktualizacja: 08.08.2022 11:10

Google Maps i Yanosik to najpopularniejsze aplikacje w Polsce, jeśli chodzi o mapy i lokalizatory. Zaskakujące mogą być szczegółowe wyniki badań na temat korzystania z tych aplikacji.

Google Maps to najpopularniejsza aplikacja wśród Polaków w kategorii map i lokalizatorów. Nie powinno to nikogo dziwić, jest to w końcu część pakietu domyślnie zainstalowanych aplikacji na smartfonach z Androidem. Według doniesień serwisu Wirtualne Media z Map Google korzysta 75 proc. polskich internautów. Z badań Mediapanelu wynika, że w maju 2022 roku aplikacja mogła pochwalić się ponad 22 milionami realnych użytkowników.

Drugą wśród najpopularniejszych aplikacji w tej kategorii jest Yanosik. W tym przypadku liczba użytkowników była o wiele mniejsza, bo mówimy o 4,1 mln użytkowników, co stanowi niecałe 14 proc. internautów. Trzecią aplikacją pod względem liczby użytkowników jest Jakdojade. Skorzystało z niej nieco ponad 4 mln osób.

Zaskakujące mogą być jednak wyniki, jeśli weźmiemy pod uwagę średni czas korzystania z aplikacji. Tutaj na pierwszym miejscu pojawił się Yanosik, którego użytkownicy korzystali z niego średnio przez ponad 2 godz. 14 minut. Druga pod tym względem jest aplikacja NaviExpert, która przyciągała użytkowników średnio na 1 godz. 29 minut. Google Maps zajęło dopiero trzecie miejsce ze średnim czasem użytkowania przekraczającym 1 godz. 26 minut.

Wyniki badań mogą udowadniać kilka faktów. Po pierwsze - Yanosik towarzyszy nam podczas długich podróży. Nie powinno to dziwić, aplikacja jest stworzona przede wszystkim z myślą o kierowcach. Mapy Google mogą być z kolei wykorzystywane do częstszego sprawdzania krótszych tras (na przykład pieszych) lub do wyszukiwania konkretnych miejsc, co odbija się na średnim czasie korzystania z aplikacji.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (82)