Google Maps: funkcje, które musisz znać przed wyjazdem

Google Maps
Google Maps
Źródło zdjęć: © Google Maps, dobreprogramy

06.07.2024 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy zbliża się czas wyjazdów, jedną z pierwszych aplikacji, po którą sięga wiele osób, są Mapy Google. Często kojarzymy je głównie z nawigacją GPS, nierzadko nie zdając sobie sprawy z innych, równie przydatnych funkcji, które ułatwiają planowanie podróży i poznawanie nowych miejsc. Oto najważniejsze.

Google Maps to program, który nieustannie się rozwija. Niektórzy użytkownicy, przyzwyczajeni jedynie do nawigowania z punktu A do punktu B, mogą nie zdawać sobie sprawy z dostępności dodatkowych funkcji, które mogą znacznie poprawić komfort podróżowania i przydać się w wielu sytuacjach.

Widok immersyjny na etapie planowania

Jedną z funkcji w Mapach Google jest widok immersyjny, który obejmuje popularne zabytki na świecie. Łączy zalety zdjęć satelitarnych i obrazów Street View, wykorzystując sztuczną inteligencję. To doskonałe narzędzie do odkrywania nowych miejsc, szczególnie przydatne podczas planowania wycieczki.

Widok immersyjny w Google Maps
Widok immersyjny w Google Maps

Tryb immersyjny w Google Maps umożliwia podziwianie miejsc z lotu ptaka oraz eksperymentowanie ze zmianą pory dnia i warunków pogodowych, co pozwala na symulowanie warunków, jakie możemy napotkać podczas zwiedzania nowych miast.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Znajdź znajomych - wyślij pinezkę

Jeśli masz problem ze znalezieniem się ze znajomymi w terenie, Google Maps umożliwia wysłanie pinezki, która pomoże zlokalizować się na mapie. Odbiorca będzie mógł wyznaczyć trasę do miejsca spotkania, dzięki czemu łatwiej dotrze do celu w preferowany sposób.

Mierzenie odległości

Google Maps oferuje szybkie wyznaczanie trasy z punktu A do punktu B przy użyciu różnych środków transportu, ale interesującą funkcją jest również możliwość mierzenia odległości w linii prostej między dwoma punktami.

To proste w użyciu narzędzie jest przydatne na przykład do szacowania powierzchni działki lub określania odległości w terenie.

Street View - sprawdzić dojazd

Jedną z najbardziej znanych funkcji w Google Maps jest widok Street View, który pozwala przeglądać zdjęcia wybranych lokalizacji wykonane przez samochody Google lub osoby z kamerami na plecakach. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla kierowców, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda trasa do celu, zanim wyruszą w podróż.

Street View w Google Maps
Street View w Google Maps

Pobierz mapę na telefon

Google Maps umożliwia również zapisanie wybranego fragmentu mapy do użytku offline w pamięci telefonu, co jest nieocenione w miejscach o słabym zasięgu internetu lub gdy chcemy ograniczyć zużycie danych komórkowych. Wystarczy wybrać obszar mapy do zapisania po wcześniejszym przeglądnięciu informacji o lokacji.

Nowe funkcje w Google Maps i nie tylko

Warto pamiętać, że kolejne nowości trafiają do Google Maps nieustannie. Wystarczy aktualizować na bieżąco telefon i aplikację, aby nie przeoczyć żadnej z nich. Przed wyjazdem na wakacje wypada również dobrze zaplanować podróż pod kątem bezpieczeństwa. Tutaj mogą się przydać również inne mapy, w tym najświeższa udostępniona przez policję, na której odnotowywane są wypadki śmiertelne. To miejsca, w których należy zachować szczególną ostrożność podczas dojazdu na wypoczynek.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)