Google nie rezygnuje z Nexusów. Nowe urządzenie już jesienią

Google nie rezygnuje z Nexusów. Nowe urządzenie już jesienią

Google nie rezygnuje z Nexusów. Nowe urządzenie już jesienią
Tomek Kondrat
27.06.2014 19:10, aktualizacja: 28.06.2014 09:28

Wiele wskazywało na to, że Google podczas swojego I/O zapowie projekt Android Silver. Tak się jednak nie stało i nadzieje fanów Nexusów odżyły. Według nieoficjalnych informacji Google nie zamierza rezygnować ze znakomicie sprzedającej się linii telefonów i tabletów i rozprowadzać je obok Androida Silver.

Pogłoski o strategii Android Silver nie miałyby miejsca, gdyby nie specyfika rynku amerykańskiego, który różni się praktycznie wszystkim od europejskiego. Główni amerykańscy operatorzy – Sprint, Verizon, AT&T oraz T-Mobile nadają sygnał komórkowy w różnych technologiach, zatem produkowane są dla nich urządzenia brandowane, jak np. warianty Samsunga Galaxy S5. Operatorzy ci dążą również do tego, aby także i Nexusy mogły być sprzedawane w ich placówkach, dlatego Google będzie płacić twórcom sprzętu za produkcję urządzeń AOSP z modyfikacjami dla operatorów. Jeżeli pogłoski okażą się prawdziwe, Android Silver ujrzy światło dzienne w przyszłym roku.

David Burke podczas konferencji Google I/O
David Burke podczas konferencji Google I/O

Pojawienie się Androida Silver nie koliduje jednak z planem wydawniczym Nexusa i tak jesienią tego roku powinniśmy spodziewać się nowego urządzenia, które wejdzie na rynek wraz z najnowszym Androidem L. Nie są to czyste spekulacje o czym świadczą słowa wypowiedziane przez dyrektora do spraw inżynieryjnych firmy Google – Davida Burke'a.

Ludzie są podekscytowani koncepcją i często zapominają dlaczego coś robimy. Jesteśmy wciąż zainteresowani Nexusami.

Pytany o Androida Silver Burke odmawia komentarza. Twierdzi on jednak, że głoszona od miesięcy śmierć Nexusów jest zdecydowanie przedwczesna. Jak wiadomo zespół deweloperów Androida tworzy oprogramowanie w ten sposób, aby jak najlepiej wykorzystać specyfikację techniczną urządzenia, na którym pracują. Nie inaczej jest z Androidem L i najbardziej prawdopodobnym kandydatem do zostania flagowcem Google jest tablet Volantis, który powinien posiadać układ Nvidii.

Wiadomość od tak ważnej osoby, jaką jest Burke, uspokaja wszystkich fanów Nexusów. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Google zaprezentowało dwa urządzenia z systemem Android, więc niewykluczone, że wraz z oficjalną premierą Androida L zostanie zaprezentowany tablet oraz smartfon z logiem kalifornijskiej firmy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)