Google Play: 42 aplikacje z reklamami usunięte. Odinstaluj je ze swojego smartfona

Google Play: 42 aplikacje z reklamami usunięte. Odinstaluj je ze swojego smartfona
29.10.2019 13:37
Uwaga na kolejną serię reklamowych aplikacji na Androida, fot. Pixabay
Uwaga na kolejną serię reklamowych aplikacji na Androida, fot. Pixabay

Problem przepełnionych reklamami aplikacji w Sklepie Play na Androida jest ciągle aktualny. Lukas Stefanko, badacz z firmy ESET, zwrócił niedawno uwagę na kolejne 42 programy, które łącznie pobrano ponad 8 milionów razy – warto szybko usunąć je ze swojego smartfona.

Aplikacje, o których mowa zostały już usunięte ze Sklepy Play przez Google, jednak użytkownicy sami muszą zadbać o ich usunięcie ze smartfonów. Na liście znalazły się programy z rożnych kategorii, w tym rzekome gry, edytory wideo, notatnik czy aplikacja do tworzenia dzwonków.

Najchętniej pobierana aplikacja z listy miała ponad 5 milionów pobrań. Trzy kolejne – po 500 tysięcy. Są to pakiety com.ngocph.masterfree, com.mghstudio.ringtonemaker, com.hunghh.instadownloader oraz com.chungit.tank1990. Listę wszystkich, obok szczegółowych wyjaśnień technicznych, można znaleźć w anglojęzycznym wpisie na blogu firmy ESET.

Lukas Stefanko zwraca uwagę, że choć kampania, w ramach której opisywane aplikacje trafiły do Sklepu Play (niektóre jeszcze w ubiegłym roku) została już zakończona, to wciąż należy być czujnym. Programy nadal można bowiem pobrać z innych źródeł i narazić się na problemy z natarczywymi reklamami, o ile wcześniej użytkownik zdecydował się na instalację aplikacji z nieznanych źródeł.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)