Google Play: 42 aplikacje z reklamami usunięte. Odinstaluj je ze swojego smartfona

Google Play: 42 aplikacje z reklamami usunięte. Odinstaluj je ze swojego smartfona

Uwaga na kolejną serię reklamowych aplikacji na Androida, fot. Pixabay
Uwaga na kolejną serię reklamowych aplikacji na Androida, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
29.10.2019 13:37, aktualizacja: 29.10.2019 13:56

Problem przepełnionych reklamami aplikacji w Sklepie Play na Androida jest ciągle aktualny. Lukas Stefanko, badacz z firmy ESET, zwrócił niedawno uwagę na kolejne 42 programy, które łącznie pobrano ponad 8 milionów razy – warto szybko usunąć je ze swojego smartfona.

Aplikacje, o których mowa zostały już usunięte ze Sklepy Play przez Google, jednak użytkownicy sami muszą zadbać o ich usunięcie ze smartfonów. Na liście znalazły się programy z rożnych kategorii, w tym rzekome gry, edytory wideo, notatnik czy aplikacja do tworzenia dzwonków.

Najchętniej pobierana aplikacja z listy miała ponad 5 milionów pobrań. Trzy kolejne – po 500 tysięcy. Są to pakiety com.ngocph.masterfree, com.mghstudio.ringtonemaker, com.hunghh.instadownloader oraz com.chungit.tank1990. Listę wszystkich, obok szczegółowych wyjaśnień technicznych, można znaleźć w anglojęzycznym wpisie na blogu firmy ESET.

Lukas Stefanko zwraca uwagę, że choć kampania, w ramach której opisywane aplikacje trafiły do Sklepu Play (niektóre jeszcze w ubiegłym roku) została już zakończona, to wciąż należy być czujnym. Programy nadal można bowiem pobrać z innych źródeł i narazić się na problemy z natarczywymi reklamami, o ile wcześniej użytkownik zdecydował się na instalację aplikacji z nieznanych źródeł.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)