Google pozwala zablokować filtr rodzinny SafeSearch

Google pozwala zablokować filtr rodzinny SafeSearch

10.03.2010 10:46

Google uruchomiło nową funkcję, która pozwoli użytkownikom wyszukiwarki zablokować filtr rodzinny SafeSearch. Blokadę zdjąć będzie mogła tylko uprawniona do tego osoba, jak na przykład rodzic czy nauczyciel.

Filtr SafeSearch sprawdza strony i grafiki dostępne w internecie pod kątem treści erotycznych i usuwa je z wyników wyszukiwania. Teraz będzie można ustawić blokadę filtra SafeSearch, zabezpieczając jego działanie dodatkowym hasłem. Ponadto, kontrolę nad blokadą filtra SafeSearch ułatwia grafika w postaci kilku kolorowych kul wyświetlających się na stronie z wynikami wyszukiwania. Dzięki temu, nawet patrząc z daleka, rodzice i nauczyciele będą mogli upewnić się, że blokada SafeSearch jest nadal aktywna. Jeśli okaże się że strona z wynikami wygląda jak zwykle, można w szybki i prosty sposób sprawdzić ustawienia filtra SafeSearch i ponownie ustawić blokadę.

Filtr SafeSearch blokuje wyświetlanie w wynikach wyszukiwania większości witryn i stron internetowych zawierających treści i grafiki o charakterze jednoznacznie seksualnym.Domyślnym poziomem filtra SafeSearch jest Filtrowanie umiarkowane, które filtruje jedynie zawartość obrazów, ale użytkownicy mogą również wybrać poziom Filtrowanie ścisłe, aby zastosować filtrowanie zarówno do grafiki, jak i tekstu. Jest też poziom Bez filtrowania, który wyłącza filtrowanie SafeSearch dla grafiki i tekstu.

Aby zablokować filtr rodzinny SafeSearch, wystarczy przejść do sekcji Ustawienia wyszukiwania na stronie wyszukiwarki Google. Szczegółowe instrukcje znaleźć można w filmie na blogu Google Polska.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)