Google pracuje nad kolejną nowością. Do Gmaila trafią reakcje emoji

Google pracuje nad kolejną nowością. Do Gmaila trafią reakcje emoji

Gmail
Gmail
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Norbert Garbarek
01.10.2023 19:04, aktualizacja: 01.10.2023 22:41

Gigant z Mountain View pracuje właśnie nad wprowadzeniem nowej funkcji w Gmailu na platformy iOS i Android – podaje TheSpAndroid. Chodzi o opcję reagowania przy użyciu emoji na wiadomości. Początkowo odkryto fragment kodu aplikacji, który potwierdzał prace nad opcją, teraz natomiast wiadomo, jak będzie ona wyglądać bezpośrednio w aplikacji.

Nowa funkcja Gmaila nie jest jeszcze dostępna w publicznej wersji aplikacji. TheSpAndroid pokazuje, że firma jest w trakcie testów, jednak w sieci brak doniesień od użytkowników, którzy otrzymaliby już możliwość sprawdzenia nowości. Nie wiadomo zatem, kiedy dokładnie można spodziewać się pojawienia się opcji reagowania emoji w mailach na Androidzie i iOS.

Reakcje emoji na wiadomości w Gmailu

Kiedy opcja pojawi się w publicznej wersji aplikacji, reakcja przy pomocy emoji będzie dostępna poprzez kliknięcie przycisku znajdującego się po prawej stronie od nadawcy maila (obok ikony z trzema kropkami, która służy do wyświetlenia opcji związanych z wiadomością).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Po kliknięciu nowego przycisku, aplikacja wyświetli niewielki pasek z sześcioma predefiniowanymi emoji, których można użyć do szybkiej reakcji. To opcja, którą dziś doskonale znają m.in. użytkownicy Messengera, bowiem komunikator ma identyczną funkcjonalność. W Gmailu nie zabraknie też opcji dodania lub edycji emoji do reagowania na maile. W tym celu wystarczy użyć przycisku oznaczonego ikoną "+" obok emotikon i wybrać spośród wszystkich dostępnych grafik.

Reakcje na wiadomości w Gmail. Tak będą wyglądać

TheSpAndroid zaznacza, że nowa opcja ma pewne ograniczenia. Przede wszystkim dotyczą one ilości dodanych reakcji. Gmail ma pozwolić na przesłanie "tylko" 50 reakcji do jednej wiadomości.

Ponadto, aby wyświetlanie emoji działało prawidłowo, zarówno nadawca, jak i odbiorca wiadomości muszą korzystać z oficjalnej aplikacji Google Gmail. W przeciwnym razie odbiorca, który nie korzysta z Gmaila dostanie wiadomość z informacją, że otrzymał reakcję na wiadomość. Będzie ona mieć postać: "[emoji] [imię] zareagował przez Gmaila [data]".

Norbert Garbarek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)