Google reaguje na pandemię koronawirusa. Grupowe wideorozmowy w Duo teraz dla większej liczby osób

Google reaguje na pandemię koronawirusa. Grupowe wideorozmowy w Duo teraz dla większej liczby osób

Google reaguje na pandemię koronawirusa. Grupowe wideorozmowy w Duo teraz dla większej liczby osób
Redakcja
27.03.2020 17:36, aktualizacja: 27.03.2020 20:56

Lepszego momentu na zmiany nie było. Jako że z racji pandemii koronawirusa zostaliśmy zamknięci w domach, grupowe wideorozmowy stały się realną alternatywą nie tylko dla spotkań służbowych, ale i towarzyskich. Choć konkurencja na rynku aplikacji tego typu jest ogromna, na wiele z nich nałożone są nieadekwatne do aktualnych realiów limity.

Messenger Facebooka pozwala na jednoczesną rozmowę jedynie 6 osób. Jeszcze gorzej wygląda to w przypadku WhatsAppa, którego ograniczenie jest raptem 4-osobowe. W dzisiejszych czasach może to być za mało, z czego niektóre firmy zaczęły zdawać sobie sprawę.

Google Duo ze zwiększonym limitem liczby osób w grupowej wideorozmowie

Dotychczas Google Duo pozwalało na jednoczesny kontakt maksymalnie 8 znajomych. Po ostatnim uruchomieniu aplikacji przywitała mnie jednak informacja, że limit został zwiększony do 12 osób.

Obraz

Po krótkich poszukiwaniach okazało się, że nie są to żadne testy, lecz Google zwiększył limit globalnie. Przedstawiciele firmy nie ukrywają, że ma to związek z akcją #zostańwdomu.

Grupowe wideorozmowy: co jeśli 12 osób to za mało?

Kilka dni wcześniej na podobny krok zdecydował się Viber, który zwiększył limit z 10 do aż 20 osób.

Wciąż mało? W dogodnej sytuacji są użytkownicy ekosystemu Apple'a. Preinstalowany na iPhone'ach i Macach FaceTime od 2018 roku pozwala na prowadzenie grupowych wideorozmów w gronie aż 32 osób.

Szukacie czegoś wieloplatformowego z jeszcze większym limitem? Z pomocą przychodzi Skype, w przypadku którego do jednej wideorozmowy przyłączyć się może aż 50 osób.

Szczęście w nieszczęściu, że żyjemy w czasach, w których zamknięcie w domu nie musi być równoznaczne z zawieszeniem życia towarzyskiego.

Najnowszą wersję aplikacji Google Duo na Androida i iOS znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)