Google: Stadia otrzyma wkrótce masę gier. W drodze aż 400 tytułów

Google: Stadia otrzyma wkrótce masę gier. W drodze aż 400 tytułów

fot. Cristiano Pinto/Unsplash
fot. Cristiano Pinto/Unsplash
25.11.2020 10:15

Powoli rozkręcają się wojny platform streamingu gier wideo. Google Stadia wkrótce ma otrzymać ich znaczny zastrzyk. Mowa aż o 400 tytułach.

Informację wyjawił Jack Buser, dyrektor gier Google Stadia, w rozmowie z portalem MobileSyrup. – Najbliższe plany zakładają około 400 gier od 200 deweloperów - mówił Buser w wywiadzie.

Google Stadia: w przygotowaniu 400 gier od 200 deweloperów

Większość z nich zaplanowana jest na 2021 r. Dyrektor gier Stadia podkreśla, że taka duża liczba gier pokazuje długofalowe ambicje Google i zaangażowanie firmy w rozwój tej platformy. Amerykański gigant traktuje okres do 2023 r. jako wstępną fazę rozwoju.

Google zadbała o własne studia tworzące gry specyficznie pod Stadię, jak również partnerstwa w deweloperami zewnętrznymi pracującymi również nad tytułami wyłącznie pod streaming Google'a.

Ten rok nie był wyjątkowo spektakularny dla Stadii jeśli chodzi o gry. Niemniej skończy się i tak mocnym akcentem - "Cyberpunk 2077" będzie tam dostępny od dnia premiery. Nie można również lekceważyć liczby usprawnień, jakie poczyniło Google.

Konkurencja jest mocna, bo na horyzoncie są również Microsoft z xCloud, Nvidia GeForce Now oraz wyłaniające się Amazon Luna.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)