Google wyprodukuje 4000 prototypowych tabletów w ramach projektu Tango

Google wyprodukuje 4000 prototypowych tabletów w ramach projektu Tango
23.05.2014 18:15
Google wyprodukuje 4000 prototypowych tabletów w ramach projektu Tango
Redakcja
Redakcja

Wszystko wskazuje na to, że informacje o projekcie Tango prowadzonym przez Google jakie pojawiły się pod koniec lutego nie okażą się wcale planami do realizacji dopiero za kilka lat. Projekt ten zakłada wykorzystanie urządzenia mobilnego wyposażonego w dużą ilość czujników do zarejestrowania otoczenia w jakim się znajduje, a także budowa jego obrazu w sposób podobny do ludzkiego umożliwiając przejście rozrywce na zupełnie inny poziom. Już w przyszłym miesiącu pojawią się kolejne prototypy urządzeń, które będą miały za zadanie wykorzystać takie możliwości.

350838783232658836

Pierwsze egzemplarze prototypowe zostały stworzone już w lutym, ale wtedy ich ilość nie była zbyt duża (około 200), a poza tym były to jedynie smartfony. Wiadomo, że tym razem chodzi o tablety. Również one będą posiadać cały komplet czujników różnego rodzaju z czujnikiem głębi na podczerwień na czele. Do tego dwie kamery, 7-calowy ekran, a także specjalistyczne oprogramowanie, które pozwoli na tworzenie dokładnych trójwymiarowych obrazów napotkanych obiektów. Wiadomo, że Google ma zamiar wyprodukować aż 4000 takich prototypów, całkiem możliwe, że zostaną one zaprezentowane na zbliżającej się konferencji Google I/O i przekazane deweloperom.

Projekt ten jest bardzo ciekawy, bo może pozwolić na wprowadzenie rozrywki na zupełnie inny wymiar: najpierw skanowanie pomieszczeń, a później stworzenie w urządzeniu zupełnie innego środowiska. Wtedy obiektami gry staną się przedmioty z jakich korzystamy na co dzień choćby we własnym domu. To jednak nie koniec zastosowań. NASA współpracuje z Google przy tym projekcie w celu ulepszenia działania robotów SPHERE, jakie są testowane wewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)