Google zamknęło mu kanał YouTube, pojechał się zemścić. Wziął trzy kije baseballowe

Google zamknęło mu kanał YouTube, pojechał się zemścić. Wziął trzy kije baseballowe

Google zamknęło mu kanał YouTube, pojechał się zemścić. Wziął trzy kije baseballowe
Piotr Urbaniak
12.03.2019 06:00

Scenariusz jak z filmu komediowego. Kalifornijska policja aresztowała mężczyznę, który uzbrojony w trzy kije baseballowe, przejechał przez całe Stany Zjednoczone, aby zemścić się na firmie Google za zamknięcie kanału YouTube. Niedoszły napastnik sam ujawnił zamiary.

Aresztowany to 33-letni Kyle Long, mieszkający na co dzień w miejscowości Waterville w stanie Maine. Aby dostać się do Mountain View w Kalifornii, gdzie znajduje się główna siedziba Google, musiał pokonać ok. 5,3 tys. km. Oznacza to ponad dwie doby nieprzerwanej jazdy samochodem. Zmierzając do celu, Long urządził sobie postój w Iowie. Tam dał się poznać stróżom prawa, biorąc udział w stłuczce i niszcząc toaletę na stacji benzynowej.

Przejechał ponad 5,3 tys. km i rozrabiał na trasie

Jednak właściciel nie zdecydował się na wniesienie oskarżenia, przez co eskapada mogła trwać dalej. Zakończyła ją dopiero policja z Mountain View, która otrzymała notatkę z Waterville o możliwych zamiarach Longa. Ten ponoć rzucał wcześniej groźby pod adresem Google.

Kyle Long. Źródło: Mountain View Police Departament
Kyle Long. Źródło: Mountain View Police Departament

Wpadł podczas kontroli na autostradzie. Znaleziono przy nim trzy kije baseballowe i telefon z GPS-em, wskazujący dokładną trasę do siedziby przedsiębiorstwa.

Jak donoszą amerykańskie media, o wydarzeniu niezwłocznie została także poinformowana policja w San Bruno. Przypomnijmy, to właśnie tam miała miejsce niesławna strzelanina, kiedy w kwietniu 2018 roku kobieta nazwiskiem Nasim Najafi Aghdam otworzyła ogień do pracowników firmy. Ranne zostały trzy osoby, a sama napastniczka popełniła po tym samobójstwo.

W tej chwili Kyle Long przebywa w areszcie. Kaucja wynosi 25 tys. dol.

Google nie chce komentować incydentu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (73)