Google znów ulepsza wyszukiwarkę: obrazy artystów obejrzysz w Mapach

Google znów ulepsza wyszukiwarkę: obrazy artystów obejrzysz w Mapach
Oskar Ziomek

01.06.2017 09:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak twierdzi Google, wykorzystywanie ich wyszukiwarki często związane jest z poszukiwaniem informacji o artystach i dziełach sztuki. Miesięcznie jest to ponad 500 milionów wyszukiwań. By wyjść naprzeciw takiemu zapotrzebowaniu, podjęto wiele działań, aby Google dostarczało tych informacji szybciej i w bardziej przystępnej formie.

Zmiany już wkrótce trafiać będą do użytkowników. Nowością jest specjalny widok danych o artyście i obrazach oraz wirtualny przewodnik po muzeach, zintegrowany z Mapami. To kolejne istotne ulepszenia, które po narzędziach oceny treści, informacjach o wydarzeniach oraz nowej zakładce z prywatnymi danymi trafiają do wyszukiwarki zaledwie w przeciągu miesiąca.

Od teraz, wyszukując w Google zaledwie nazwisko artysty, wśród wyników znajdziemy interaktywny Panel wiedzy, który ułatwi odkrywanie kolejnych dzieł powiązanych z poprzednio oglądanymi. Jak nietrudno się domyślić, będzie dawał możliwość poznania pozostałych dzieł tego samego malarza, ale dostarczy również dodatkowych informacji: o wykorzystanych materiałach, okresie, w którym powstał obraz, ale co najważniejsze – także o miejscach, w których można go zobaczyć, włącznie z wirtualnym spacerem po muzeach z całego świata.

To funkcja, która stworzona została przy współpracy z oddziałem Google Arts & Culture i trzeba przyznać, że zapowiada się świetnie. Choć zdajemy sobie sprawę, że może przełożyć się na zmniejszenie zainteresowania wizytą w muzeach i galeriach, wygoda płynąca z możliwości odbycia wirtualnego spaceru po korytarzach muzeów z całego świata, może być nieoceniona.

Searching for art just got better. Where will you start?

Google chwali się, że tworząc tę integrację przeskanowano łącznie ponad 15 tysięcy prac, odpowiednio je klasyfikując i opisując, by powiązania pomiędzy nimi dawały szansę na dalszy rozwój i poznawanie nowości osoby korzystającej z usługi. Czy wśród Czytelników dobrychprogramów mamy pasjonatów sztuki, którzy z powyższego rozwiązania chętnie skorzystają?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)