Górnicy na zakupach w Nvidii. I to nie byle jakich

Strona głównaGórnicy na zakupach w Nvidii. I to nie byle jakich
29.03.2021 11:20
Górnicy na zakupach w Nvidii. I to nie byle jakich
Redakcja
Redakcja

Hut 8, czyli kanadyjska kopalnia bitcoinów (dodajmy, że notowana na tamtejszej giełdzie) wybrała się na potężne zakupy. Firma miała wydać 30 mln dolarów na nowe procesory graficzne. Od Nvidii rzecz jasna.

bEKcijwB

Padło na nowe układy CMP (choć nie wiemy dokładnie które), tym razem stworzone z myślą nie o graczach, a rzeczonych górnikach. Nvidia stworzenie tego potwora tłumaczy chęcią odciągnięcia kopaczy bitcoinów od układów, skierowanych do bardziej tradycyjnych klientów.

Ale też trudno się Nvidii dziwić. Colette Kress, szef graficznego potentata, przyznał, że "spodziewa się około 50 milionów dolarów całkowitej sprzedaży CMP w pierwszym kwartale tego roku". A to, jak słusznie zauważa serwis Coindesk, oznacza, że Hut 8 wypełnił grubo ponad połowę tej estymacji. Można zatem w ciemno strzelać, że ta była mocno zaniżona.

bEKcijwD

Ręce zacierają zatem obie strony. Kress wylicza, że zamówione CMP "dodadzą około 1600 GH mocy do zdolności wydobywczych firmy", a pełna dostawa ma trafić do Hut 8 jeszcze tego lata.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKcijxz