WindowsProgramowanieInne programy dla programistówGradle
Gradle ikona

Gradle7.5

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Gradle to zyskujące coraz większą popularność narzędzie przeznaczone do budowania złożonych projektów programistycznych, które stanowi alternatywę dla Anta czy Mavena. Bazuje na specjalnych skryptach tworzonych w języku Groovy, wykorzystywane może być do tworzenia oprogramowania mobilnego (ale nie tylko) i mikroserwisów w językach C++, Java, Python i wielu innych.

Obraz

Gradle oferuje bogate API oraz wsparcie dla przydatnych wtyczek, umożliwiających modelowanie, integrowanie i systematyzacje dostarczanego oprogramowania. Możliwości narzędzia doceniło już wiele producentów różnego typu oprogramowania - m.in. LinkedIn, Adobe, Netflix i inne.

Narzędzie Gradle wspiera takie środowiska programistyczne (IDE) jak Android Studio, Eclipse, IntelliJ IDEA czy NetBeans.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGradle, Inc.
Liczba pobrań345
Data aktualizacji15 lip 2022
Rozmiar pliku162.15 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Gradle ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)