Graficznie Wiedźmin 3 wciąż nie zachwyca, jakość poznamy dopiero po premierze

Graficznie Wiedźmin 3 wciąż nie zachwyca, jakość poznamy dopiero po premierze

Graficznie Wiedźmin 3 wciąż nie zachwyca, jakość poznamy dopiero po premierze
09.03.2015 10:43

Wszelkie materiały promocyjne z nadchodzących gier, a zwłaszcza filmiki z rozgrywki, mogą być obusieczną bronią w walce o klienta. Z jednej strony bywa, że po premierze tytuł nie wygląda tak dobrze, jak go wcześniej demonstrowano, z drugiej niebezpiecznie pokazywać go na niższych detalach, by potencjalnego hitu nie uznano za brzydki. Oto Wiedźmin 3 z tego ostatniego względu zbiera obecnie sporo negatywnych komentarzy.

The Witcher 3: Wild Hunt PAX East 2015 Official Gameplay

Po kilkugodzinnej sesji z wielkim polskim dziełem nie mieliśmy wątpliwości, że faktycznie szykuje się nie tylko gra dobra, ale również przepiękna, odpowiednio zaprzęgająca do pracy nowoczesne zestawy komputerowe. Co innego jednak zamknięte pokazy prasowe, a co innego jest sens prezentować szerzej. Demonstracji Dzikiego Gonu, opublikowaną w związku z obecnością naszych rodzimych twórców na amerykańskiej konferencji PAX East, ryzykownie zdecydowano się nie nagrywać na najwyższych ustawieniach. Twórcy wychodzą z założenia, iż chcą wielce zaskoczyć odbiorców swym kunsztem dopiero po majowej premierze Wiedźmina 3. Na razie gra wypada więc tylko bardzo porządnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Lawina komentarzy, która pojawiła się na oficjalnej stronie projektu, a także forum, nie tylko storpedowała serwery, lecz również ujawniła, jak bardzo czepialscy potrafią być użytkownicy wyrabiający sobie zdanie na podstawie krótkiego filmu na YouTube. Nie zwracano uwagi na realistycznie zachowujący się ubiór Geralta, naprawdę fajnie zrobione owłosienie czy przejmujące oświetlenie, nadające scenom odpowiedniego (i tak, baśniowego) klimatu, lecz na przesadnie powygładzane powierzchnie w scenkach, gęstą, ale słabo zrobioną roślinność czy wreszcie gdzieniegdzie przeciętnej jakości tekstury. Głosy o pokazywaniu gry tak, aby posiadaczom słabszych względem najnowszych PC konsol obecnej generacji nie było smutno, to też rzecz jasna w tej chwili normalka...

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Sytuacja tradycyjnie wyklaruje się faktycznie po premierze, kiedy wreszcie położymy ręce na (według wielu nagród) ponoć najbardziej oczekiwanej grze tego roku. CD Projekt RED robi swoje, doszlifowując diament, by był graficznie ostry jak żyletka. Równocześnie od razu oświadcza, że zespół nie myślał o poprawieniu poprzednich części serii i wydaniu ich w pełnym HD na Xboksie One oraz PlayStation 4, co ostatnimi czasy modne. Poza przygodami Geralta ma jeszcze przecież do skończenia drugie RPG Cyberpunk 2077.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)