Gratka dla gitarzystów: darmowa aplikacja Fendera nauczy grać dowolną piosenkę

Gratka dla gitarzystów: darmowa aplikacja Fendera nauczy grać dowolną piosenkę

Gratka dla gitarzystów: darmowa aplikacja Fendera nauczy grać dowolną piosenkę
Oskar Ziomek
17.05.2018 14:55, aktualizacja: 12.06.2018 16:29

Dobra wiadomość dla początkujących gitarzystów, i to nie tylko tych, którzy stawiają Stratocastera przed Les Paulem czy w ogóle gitarę elektryczną na pierwszym planie przed akustyczną. Niezależnie od preferowanego instrumentu i gatunku, świetną pomocą w nauce grania nowych utworów jest proponowana przez Fendera aplikacja Riffstation. W wersji instalacyjnej jeszcze niedawno kosztowała 35 dolarów, ale teraz dostępna jest za darmo dla użytkowników Windowsa i Maka.

To program, który na podstawie dowolnego pliku z piosenką sam opracuje zestaw chwytów, przy pomocy których można będzie ją zagrać, ale na tym funkcjonalność się nie kończy. Aplikacja pozwala również spowalniać utwory by nadążyć z ich graniem, zmieniać tonację czy wreszcie wyciszać poszczególne partie instrumentów, by na przykład zastąpić artystę w gitarowym solo.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Możliwości w programie jest wiele, ale co ważne aplikacji nie stworzono z myślą o profesjonalistach, a raczej domorosłych gitarzystach, którzy szukają kolejnego narzędzia sprzyjającego nauce. Z tego powodu wszystko jest proste w obsłudze i sprowadza się do poruszania wirtualnymi pokrętłami przy pomocy myszki.

By sprawdzić możliwości Riffstation wystarczy przeciągnąć dowolną piosenkę na obszar roboczy i odczekać chwilę, nim aplikacja zdecyduje jakie akordy będą odpowiednie do jej zagrania. Te wyświetlą się na osi czasu, ale także w wizualnej formie na środku ekranu. Jeśli w tle uruchomiony zostanie utwór, program na bieżąco pokazywać będzie jaki akord należy grać w danym momencie i do jakiego się przygotować – automatycznie odliczając czas.

Riffstation - Awesome Guitar Software

W programie zadbano również o szczegóły. Podczas grania w tle uruchomić można metronom, a osoby chcące maksymalnie dostosować interfejs do własnych warunków mogą także zmienić kolor wyświetlanej w podglądzie akordów podstrunnicy, imitując różne materiały, z których ta może być wykonana w prawdziwym instrumencie. Darmową już aplikację Riffstation można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu. Do wyboru wersja dla Windowsa oraz komputerów z macOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)