Grupa WP przejęła Money.pl, będzie silniejsza w biznesie

Strona głównaGrupa WP przejęła Money.pl, będzie silniejsza w biznesie
02.12.2014 11:26

Grupa Wirtualna Polska kupiła wszystkie udziały w Grupie Money.pl. Tym samym nabywca wysunął się na pierwszą pozycję w kategorii „Biznes, finanse i prawo” w polskim Internecie. Przejęcie konkurencyjnej grupy ma być fundamentem do dalszego rozwoju w obszarze finansowego e-commerce.

bDUcJaqd
350128592371475913

Dotąd grupa Money.pl była w 80 procentach własnością niemieckiego koncernu Holtzbrinck Publishing Group, wydającego między innymi dziennik Die Zeit. Kwota, za jaką przejęte zostały udziały, nie jest znana.

Wraz z Grupą Money.pl Grupa WP zdobyła uznaną markę, zespół redakcyjny specjalistów z dziedziny giełdy, prawa i analityki finansowej oraz sieć specjalizującą się w handlu elektronicznym i świadczeniu usług (są to: Business Ad Network, Businessclick, Favore, Legalsupport i inne). Za rozpoznawalną marką idzie oczywiście sieć wypracowanych przez lata relacji biznesowych, także z dużymi instytucjami finansowymi. Do portfolio produktów należą między innymi narzędzia pozwalające na kupowanie i sprzedawanie produktów, usługi finansowe czy narzędzia pomagające oszczędzać i zarządzać domowym budżetem.

bDUcJaqf
Naszą ambicją i jednocześnie jednym z celów strategicznych […] jest inwestycja w wysokiej jakości, opiniotwórcze treści. Włączenie tak uznanej marki jak Money.pl do naszego portfolio jest naturalnym krokiem w kierunku realizacji tej strategii. Nasza redakcja biznesowa poszerza się o zespół uznanych dziennikarzy i ekspertów z takich dziedzin jak giełda, raporty gospodarcze, analityka finansowa oraz prawo – Jacek Świderski, prezes zarządu Grupy Wirtualna Polska.

Flagowy produkt przejętej grupy, czyli serwis Money.pl, powstał 14 lat temu we Wrocławiu i jest jednym z najpopularniejszych portali informacyjno-finansowych w Polsce. Portale grupy docierają do ponad 3,7 miliona użytkowników każdego miesiąca.

Udostępnij:
bDUcJarb