Gry na Google+ już ruszyły, nie będą zaśmiecać strumieni

Gry na Google+ już ruszyły, nie będą zaśmiecać strumieni

12.08.2011 11:15

Do gier społecznościowych Google przymierza się już przynajmniej rok, ale w końcu widać efekty. Zgodnie z przewidywaniami na nowej platformie społecznościowej — Google+ — od dziś znajdują się również gry.

Według bloga Google projekt Google+ ma umożliwić dzielenie się ze znajomymi w sieci różnymi aspektami życia. I jest to więcej, niż tylko rozmowy, gdyż wspólne doświadczenia są tak samo ważne dla naszych relacji. A gry na Google+ mają być tak samo ważnym doświadczeniem, jak wspólne granie twarzą w twarz. Ta opinia budzi wątpliwości, ale z pewnością pojawienie się gier sprawi, że użytkownicy będą spędzać więcej czasu na Google+. Jeśli nie widzisz jeszcze na swoim profilu zakładki z grami, to nie jest to błąd. Google stopniowo udostępniało będzie nową funkcję portalu zarejestrowanym użytkownikom.

Na szczęście gry na Google+ będą nieco dyskretniejsze, niż te znane z Facebooka. Twórcy działu z grami zadbali o to, żeby strumień informacji od znajomych był całkowicie wolny od informacji pochodzących z gier. Wszystkie zaproszenia, powiadomienia i wyniki osób z kręgów będą zebrane na osobnej stronie, na którą można zajrzeć jeśli najdzie nas taka ochota. Może to przyczynić się do hamowania efektu sieciowego gier, ale z pewnością pozwoli odetchnąć użytkownikom.

Na blogu firmy Google podane zostało pierwsze 16 pozycji, w które będzie można zagrać na portalu, wśród których przeważają produkcje firmy Zynga. Są to między innymi: Angry Birds, Bejeweled Blitz, Dragon Age Legends oraz Zombie Lane. Dla deweloperów zainteresowanych pisaniem gier dla Google+ stworzony został blog, na którym spodziewać się można informacji o metodach tworzenia interaktywnych treści dla platformy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)