Hakerzy włamali się do sieci Battle.net

Marcin Paterek

10.08.2012 11:14

Jeśli gracie w produkcje Blizzarda i posiadacie konto Battle.net, lepiej zmieńcie swoje hasła. Jak podało studio, w mijającym tygodniu hakerom udało się włamać do sieci wewnętrznej firmy. Ich łupem padła baza adresów e-mail wszystkich użytkowników spoza Chin, a także odpowiedzi na sekretne pytania, dane powiązane z mobilnym uwierzytelnianiem i zaszyfrowane hasła graczy z regionu Północna Ameryka. Możliwe jednak, że to nie wszystko, bo studio wciąż bada ślady.

Bazując na tym, co obecnie wiemy, wykradzione informacje nie są wystarczające do przejęcia kont Battle.net. Nie mamy również dowodów na to, że wyciekły numery kart kredytowych, adresy czy prawdziwie imiona właścicieli kont — uspokaja Mike Morhaime, szef Blizzarda. Jak wyjaśnia, hasła były szyfrowane przy użyciu protokołu SRP, co powinno znacząco utrudnić ich odkodowanie. Dla bezpieczeństwa jednak warto zmienić swoje hasło — jak ostatnio przekonaliśmy się na przykładzie Mata Honana, nawet pojedyncza informacja może posłużyć do dalszych ataków. Obecnie Blizzard pracuje nad nową wersją aplikacji do mobilnego uwierzytelniania.

To kolejny tego typu wypadek w przeciągu ostatnich miesięcy. W czerwcu ofiarą hakerów padły LinkedIn i Last.fm, a w lipcu udało się włamać do baz Nvidii i Yahoo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)