MacOSProgramowanieInne programy dla programistówHex Fiend
Hex Fiend ikona

Hex Fiend2.1.2

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Hex Fiend to bardzo szybki, otwarty edytor heksadecymalny, z możliwością przełączania się między widokiem szesnastkowym i zwykłym tekstem.

Program pozwala wstawiać i usuwać bloki, a także zmieniać ich kolejność, co stawia go wyżej niż bardziej tradycyjne edytory. W przeciwieństwie do nich nie ogranicza użytkownika do wprowadzania zmian tylko w jednym miejscu w pliku. Nie zabrakło wyszukiwarki i możliwości porównywania plików, także z uwzględnieniem wstawiania i usuwania danych.

Hex Fiend używa niewiele pamięci i nawet na słabych maszynach radzi sobie z plikami, których rozmiar przekracza 100 GB. Co ważne, program zapisuje tylko zmienione fragmenty plików.

W programie znajduje się także inspektor, który interpretuje dane dostępne w pliku jako liczby całkowite albo zmiennoprzecinkowe, ze znakiem lub bez, zapisane w notacji big lub little endian.

Hex Fiend jest dostępny na licencji BSD i deweloperzy mogą do woli wykorzystywać go w swoich programach. Program ma gotowy framework, a na stronie projektu znajdziemy sporo przykładów.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań87
Data aktualizacji10 lis 2016
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Hex Fiend ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)