Hollywoodzkie hity już wkrótce w YouTube

Hollywoodzkie hity już wkrótce w YouTube

Wojciech Cybulski
30.08.2010 14:55, aktualizacja: 30.08.2010 19:33

Google rozpoczął rozmowy z największymi koncernami przemysłu filmowego w celu ustalenia warunków, na jakich hollywoodzkie hity będą dostępne w formie płatnego streamingu w serwisie YouTube - informuje Financial Times.

Nowe filmy mają znaleźć się w katalogu YouTube do końca roku i będą początkowo dostępne wyłącznie w USA. Google będzie oferować zgromadzone produkcje w formie streamingu, bez możliwości ich zapisywania na dysku twardym komputera. Koszt wypożyczenia jednego filmu wyniesie prawdopodobnie 5 dolarów. Nowa usługa stanie się prawdopodobnie podstawą platformy Google TV, której debiut został zaplanowany na przyszły rok. Google ma nadzieję, że wypożyczanie filmów w Sieci i ich strumieniowe przesyłanie do odbiorcy okaże się lepszym rozwiązaniem od obecnych na rynku technik VOD, w których film musi być w całości pobrany z Internetu lub platformy cyfrowej przed obejrzeniem. Nie jest jasne, czy firmie Google uda się namówić do współpracy wszystkie liczące się studia filmowe - w przeszłości podchodziły one raczej sceptycznie do pomysłów udostępniania własnych produkcji w YouTube.

Warto zauważyć, że udostępnianie filmów pełnometrażowych w YouTube nie jest niczym nowym - w USA taka usługa jest dostępna już od jakiegoś czasu, jednak obejmuje jednie mniej popularne produkcje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)