HP dokonuje eutanazji na TouchPadzie i telefonach z WebOS

19.08.2011 11:09, aktual.: 19.08.2011 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na kilka godzin przed konferencją podsumowującą trzeci kwartał rozliczeniowy w firmie HP potwierdzone zostały informacje o wspomaganej śmierci TouchPada i telefonów z WebOS. System, z którym CEO HP, Léo Apotheker, wiązał ogromne nadzieje okazał się być wielką klapą.

Sprzedaż TouchPada bardzo zawiodła nie tylko HP, ale również dystrybutorów. Sieć Best Buy sprzedała zaledwie 25 tysięcy TouchPadów, czyli mniej niż 10% zamówionych egzemplarzy, w ciągu sześciu tygodni od premiery urządzenia. Od początku było wiadomo, że urządzenia z WebOS będą miały trudny start, ale tak marna sprzedaż w Stanach zaskoczyła nawet największych pesymistów.

Sam system prawdopodobnie nie umrze razem z tabletami i telefonami. W informacji prasowej HP zaznacza, że będzie kontynuować poszukiwanie zastosowania dla WebOS, które pozwoli optymistycznie patrzeć na przyszłość systemu. Przed HP stoją zatem przynajmniej dwa sposoby wykorzystania WebOS: udzielanie licencji innym producentom sprzętu lub umieszczanie systemu na innych produktach. O obu opcjach Apotheker wspominał w wywiadzie podczas D9 i możliwe, że wkrótce WebOS znajdzie się w nowych drukarkach firmy HP i na telefonach któregoś z producentów sprzętu. Jeszcze niedawno analitycy stawiali na Samsunga, choć w świetne odnowionego zainteresowania producenta platformą bada współpraca Samsunga i HP jest coraz mniej prawdopodobna. Jednak dopóki kolejna generacja urządzeń z WebOS nie pojawi się w sklepach, system można oficjalnie uznać za przeszłość.

Wielki zawód TouchPadem, który nie był w stanie wybić się ponad konkurencję w postaci tabletów z Androidem i iPada, skłania do refleksji nad losem kolejnego tabletu, który miał premierę w tym roku — BlackBerry PlayBook. Sprzedaż pierwszej generacji urządzenia była na tyle niska, że RIM nie zdecydował się na produkcję 10-calowego następcy — PlayBooka 2 — który miał się pojawić na rynku pod koniec tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)