HP Envy 17 z Leap Motion w październiku dotrze do Polski, Spectre 13 x2 z pasywnym chłodzeniem w listopadzie

HP Envy 17 z Leap Motion w październiku dotrze do Polski, Spectre 13 x2 z pasywnym chłodzeniem w listopadzie

HP Envy 17 z Leap Motion w październiku dotrze do Polski, Spectre 13 x2 z pasywnym chłodzeniem w listopadzie
25.09.2013 15:45

Doczekaliśmy się pierwszego na świecie laptopa z wbudowanym sensorem Leap Motion — firma HP w październiku tego roku wprowadzi na polski rynek zaprezentowanego niedawno HP Envy 17 Leap Motion Special Edition. Maszynę wyposażono w 17,3-calowy dotykowy ekran (opcjonalnie o rozdzielczości 1080p) i zmodyfikowaną wersję kontrolera. Na potrzeby tej konstrukcji Leap Motion został zmniejszony o 30%, dzięki czemu bez problemów można go było zamontować w obudowie laptopa i jednocześnie zabezpieczył sobie prawo do tytułu najmniejszego kontrolera ruchu dostępnego na rynku. Możliwości tego zestawu będzie można wykorzystać w 5 dołączonych grach, między innymi Jungle Jumper, Boom Ball, Jack Lumber i wszechobecnym Fruit Ninja.

Obraz

Pozostałe komponenty HP Envy 17 nie zmieniły się względem „zwykłej” wersji. Jego sercem może być procesor i5 lub i7 z rodziny Intel Haswell, za obraz zaś odpowiedzialna będzie dedykowana karta graficzna z linii NVIDIA GeForce. Znajdziemy tu także znajomą, aluminiową obudowę, podświetlaną klawiaturę wyspową z blokiem numerycznym oraz głośniki firmowane przez Beats Audio. W Polsce Envy 17 Leap Motion SE będzie dostępny w cenie od 5199 złotych.

Leap Motion Special Edition | HP ENVY | HP

W listopadzie na polski rynek trafią jeszcze dwa niezwykle ciekawe urządzenia tego producenta. Na szczególną uwagę zasługuje Spectre 13 x2 — bazujący na architekturze Intel Haswell ultrabook z odłączanym ekranem, w którym nie znajdziemy ani jednego wentylatora. Pasywnie chłodzony będzie, zależnie od wersji, procesor Core i3-4020Y lub i5-4210Y. Ponadto, znajdziemy tu maksymalnie 8 GB RAM-u, dysk SSD 128 GB, głośniki Beats Audio i 13,3-calową matrycę Radiance o rozdzielczości Full HD. Producent obiecuje 7,5 godziny pracy na baterii. Na Spectre 13 X2 trzeba będzie wydać przynajmniej 4799 złotych.

Obraz

Dla osób szukającej czegoś mniejszego (i tańszego), ale jednak nie chcą rezygnować z możliwości korzystania ze swojego urządzenia również jako tabletu, HP przygotował model Pavilion 11 x2 z ekranem IPS 1366×768 o przekątnej 11,6 cala, w czarnej, mieniącej się obudowie, o której już wiemy, że będzie na niej widoczny każdy odcisk palca. HP zastosował tu ciekawe, magnetyczne zawiasy, zaprojektowane z myślą o trwałości, oraz podwójny akumulator. Specyfikacja obejmuje procesor z rodziny Intel Bay Trail, 2 lub 4 GB RAM-u i dwie kamerki Full HD. Cena tego modelu zacznie się od 2699 zł i będzie go można kupić w drugiej połowie listopada.

Obraz

Warto również wspomnieć o jego większym, 13-calowym braciszku — Pavilionie 13 x2 — którego premierę HP zapowiedział na 17 listopada. Tam w klawiaturze będzie można zamontować także dodatkowy dysk twardy, będzie również można wybrać między podzespołami Intela i AMD.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)