HTC nie wytrzymało, nietypowa kamera wraca w One M9 Plus

HTC nie wytrzymało, nietypowa kamera wraca w One M9 Plus

HTC nie wytrzymało, nietypowa kamera wraca w One M9 Plus
08.04.2015 12:49, aktualizacja: 09.04.2015 12:16

Wszystko wskazuje, że tajwańska firma jednak lubi się wyróżniać, przynajmniej pod względem kamer. Po zastosowaniu kamery składającej się z jednego obiektywu w flagowym HTC One M9, postanowiła powrócić do dwóch obiektywów. HTC One M9 Plus zaoferuje również skaner linii papilarnych oraz fizyczny przycisk podobny do tych stosowanych w Samsungach.

Na tegorocznych targach MWC w Barcelonie mogliśmy zobaczyć HTC One M9. Pod względem wyglądu niewiele różnił się od swojego poprzednika, dostaliśmy przede wszystkim wydajniejsze podzespoły. Natomiast jedną z większych nowości była zmiana podejścia do głównej, umieszczonej z tyłu kamery. W HTC One M8 dostaliśmy dwa obiektywy o skromnej rozdzielczości 4 MP. Jednak dzięki technologii UltraPixel jakość zdjęć była dobra, chociaż brakowało szczegółowości. Nawet niewielkie powiększenie zdjęcia powodowało widoczną utratę jakości. W związku z tym zastosowanie w One M9 kamery o rozdzielczości 20 MP składającej się z jednego obiektywu było krokiem w dobrym kierunku. W końcu zdjęcia przestały odstawać od tego co oferuje konkurencja.

Obraz

HTC One M9 jeszcze dobrze nie zagościł na sklepowych półkach, a tajwańska firma już zaprezentowała jego większą wersję, oznaczoną jako One M9 Plus. Zastosowano niemal identyczny design, ale tych dwóch modeli raczej nie pomylimy. W większej wersji poniżej wyświetlacza znalazł się fizyczny przycisk, podobny do tego stosowanego przez Samsunga. Dzieli on dolny głośnik na dwie części. Natomiast główna kamera to połączenie tej zastosowanej w One M8 oraz tej z M9. Ponownie dostajemy dwa obiektywy, ale tym razem bez technologii UltraPixel i o rozdzielczości 20 MP. Dwa obiektywy mają dać nam znacznie lepszy efekt rozmytego tła. W przypadku One M8 uzyskany efekt był naprawdę dobry, ale z drugiej strony Samsungowi w Galaxy S5 udało się uzyskać niemal identyczną jakość z wykorzystaniem tylko jednego obiektywu. Liczymy, że teraz HTC zaoferuje nam efekt niespotykany o konkurencji. W innym przypadku dwa obiektywy nie mają większego sensu.

W HTC One M9 Plus dostajemy 5,2-calowy ekran o rozdzielczości Quad HD (2560 × 1440). Niestety firma poszła za konkurencją i zrezygnowała z Full HD, co z pewnością negatywnie odbije się na czasie pracy na baterii. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy układ MediaTek MT6795T o taktowaniu 2,2 GHz. Do dyspozycji dostajemy 3 GB RAM i 32 GB na pliki użytkownika. Nowością jest czytnik linii papilarnych znajdujący się na froncie, w miejscu przycisku fizycznego. One M9 Plus jest nieznacznie większy od podstawowej wersji (144,60 × 69,70 × 9,61 mm), jego dokładnie wymiary wynoszą 150,99 × 71,99 × 9,61 mm.

Smartfon początkowo będzie dostępny w Chinach. Niestety nie wiemy na jakich dokładnie rynkach pojawi ten model. Ominięcie Europy byłoby sporym błędem. HTC w promocji tego modelu mogłoby wykorzystać główną kamerę, która składa się z dwóch obiektywów, w końcu tego nie znajdziemy o konkurencji. Jeśli One M9 Plus pojawi się na sklepowych półkach, to jego cena z pewnością nie będzie niska. Powinniśmy spodziewać się, że będzie droższy od One M9, który w Polsce kosztuje ponad 3000 złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)