Huawei chce być jak inni – ma teraz własny sklep z aplikacjami na Androida

Huawei chce być jak inni – ma teraz własny sklep z aplikacjami na Androida

Logo Huawei z depositphotos
Logo Huawei z depositphotos
Oskar Ziomek
04.04.2018 21:58

Chiński producent Huawei szybko rośnie w siłę. Jeszcze kilka lat temu nie przez wszystkich traktowany był poważnie, a jego nazwa powodowała radość na twarzach osób, które nie wiedziały jak poprawnie ją wymówić. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Huawei produkuje smartfony na najwyższym poziomie, nierzadko tworzy nowe trendy – czego dowodem może być mający niedawno premierę Huawei P20 Pro z aż trzema obiektywami głównego aparatu – i pozostaje w czołówce producentów, których smartfony są najczęściej kupowanymi na świecie.

Będąc w owej czołówce Huawei ma już sprzęt, jakiego potrzeba, ale jak widać dotąd firmie brakowało innego istotnego elementu – własnego sklepu z aplikacjami, a takie ma przecież konkurencja. Samsung może pochwalić się swoim Galaxy Apps, zaś Apple funkcjonuje u boku ogromnego App Store. Od teraz Huawei tworzyć będzie własną alternatywę dla Sklepu Play na Androidzie z wykorzystaniem swojego marketu, który nazwano AppGallery.

Post udostępniony przez Huawei Mobile Services (@huaweimobileservices) Kwi 3, 2018 o 2:52 PDT

Sklep na początku dostępny będzie jedynie na dopiero co wchodzących na rynek smartfonach z serii P20 i będzie w nich instalowany fabrycznie. Docelowo jednak będzie dostępny dla każdego użytkownika, który posiada jakikolwiek smartfon Huawei, jednak aplikacja ma trafić na takie urządzenia dopiero wkrótce. Co ciekawe, decydując się na instalację na własną rękę, aplikację sklepu Huawei można samodzielnie pobrać na smartfon już teraz. Teoretycznie w tym celu odwiedzić należy tę stronę, by pobrać plik APK i zainstalować go na smartfonie po uprzednim wyrażeniu zgody na instalację aplikacji z nieznanych źródeł.

Niestety jednak, w chwili redagowania niniejszego tekstu, strona pozostaje nieosiągalna – możliwe natomiast, iż jest to jedynie chwilowy stan rzeczy, będący efektem hipotetycznie dużego zainteresowania. W ostateczności użytkownikom Huawei przyjdzie po prostu uzbroić się w cierpliwość. Jak zapowiada producent, AppGallery trafi wkrótce do wszystkich smartfonów marki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)