Huawei chce częściej aktualizować Androida w smartfonach. Pierwsze nowości już w lipcu

Huawei chce częściej aktualizować Androida w smartfonach. Pierwsze nowości już w lipcu

Huawei P20 Pro w rękach klientki w sklepie z depositphotos.
Huawei P20 Pro w rękach klientki w sklepie z depositphotos.
Oskar Ziomek
29.06.2018 15:42, aktualizacja: 29.06.2018 16:34

Huawei dołącza do grona producentów smartfonów, którzy o klientów starają się nie tylko interesującymi parametrami telefonów w specyfikacjach, ale także zapewnieniami o częstych aktualizacjach Androida. Firma planuje od teraz regularnie udostępniać aktualizacje systemu dla swoich smartfonów i co ważne, mowa jest nie tylko o poprawkach bezpieczeństwa, ale także implementacji nowych funkcji.

Jak informuje Ausdroid, nowe wersje oprogramowania maja pojawiać się co 2 miesiące. Co istotne, mają być dostępne nie tylko dla najnowszych flagowców, ale także starszych modeli, również z niższych półek. Na tę chwilę mowa jest o modelach P20, P20 Pro, P10, Mate 9, Mate 10, Mate 10 Pro, a także Nova 3e, Nova 2 Lite oraz Nova 2i.

Na dobry początek, najpóźniej pod koniec przyszłego miesiąca, użytkownicy wszystkich wymienionych modeli mają już mieć możliwość korzystania z odblokowywania smartfona za pomocą funkcji rozpoznawania twarzy. Firma dodaje, że do wyboru będzie kilka dodatkowych ustawień. Urządzenie będzie można odblokować całkowicie automatycznie, jedynie unosząc je do góry lub z wykorzystaniem dodatkowego etapu – przesunięcia palcem po ekranie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Huawei zaznacza, że aktualizacją chce dać użytkownikom szansę dalszego czerpania radości z posiadanych już smartfonów, bez konieczności ich zmiany na nowsze modele: Ta aktualizacja oprogramowania gwarantuje, że większość naszych telefonów wydanych w ciągu ostatnich dwóch lat, poza tymi z 2018 roku, będzie można odblokowywać przy pomocy rozpoznawania twarzy – czytamy we fragmencie stanowiska uzyskanego od australijskiego oddziału.

Warto przypomnieć, że przywiązywanie wagi do częstych aktualizacji Androida jest już domeną Nokii (także planującej wydać podobną aktualizację uaktywniającą rozpoznawanie twarzy w smartfonach bez takiej funkcji), a od niedawna podobne podejście ma stosować również LG. Firma zapowiedziała regularne wydawanie nowych wersji oprogramowania dla swoich smartfonów, także tych nieco starszych. Być może dzięki podobnym krokom kolejnych producentów, już wkrótce problem długiego oczekiwania na aktualizacje Androida w smartfonach będzie mniej dotkliwy.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)