Huawei chce naprawić relacje z USA. Prezes chciałby rozmowy z Joe Bidenem

Huawei chce naprawić relacje z USA. Prezes chciałby rozmowy z Joe Bidenem

fot. Jessica Yang/AFP/East News
fot. Jessica Yang/AFP/East News
09.02.2021 09:54, aktualizacja: 09.02.2021 10:33

Firma Huawei była w przeciągu 2019 i 2020 roku pod ostrzałem administracji Donalda Trumpa, która utrudniła chińskiemu gigantowi handel swoimi produktami (telefonami) i usługami (budową sieci 5G). Dyrektor generalny Huawei Ren Zhengfei wypowiadał się niedawno w chińskich mediach z nadzieją na to, że firma będzie mogła "zresetować" relacje ze Stanami Zjednoczonymi z Joe Bidenem jako prezydentem.

Zhengfei życzyłby sobie tego, aby Biden i jego administracja wykazali się otwartością w relacjach. - Z przyjemnością porozmawiałbym przez telefon z Joe Bidenem - powiedział w wywiadzie z lokalnymi mediami. - Zarówno USA, jak i Chiny chcą tego samego - wzrostu gospodarczego - dodał.

CEO Huawei jest zdania, że przy zwiększeniu nakładów produkcyjnych ze strony jego firmy znalazłoby się także więcej okazji, aby zaspokoić podaż w Ameryce. Huawei zaopatrywało się wcześniej w amerykańskie komponenty, sprzęt i materiały. Ta wzajemna współpraca przestała mieć miejsce wtedy, gdy Donald Trump umieścił chińską korporację na czarnej liście Departamentu Handlu USA ze względu na obawy dot. bezpieczeństwa narodowego.

Od tamtego czasu Huawei był zmuszony do sprzedania swojej marki Honor, aby zachować płynność finansową. Zhengfei wyjawił teraz, że absolutnie nie ma takich planów wobec marki Huawei.

W wyniku restrykcji dotyczących firmy Huawei, jej telefony nie mogą korzystać z usług Google w systemie Android, gdyż Google cofnęło temu producentowi swoją licencję. Chiński producent musiał stworzyć swój własny (choć nie aż tak do końca) system HarmonyOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)