Huawei chwali się wzrostami AppGallery. Konsumenci bez przekonania

Huawei chwali się wzrostami AppGallery. Konsumenci bez przekonania

Huawei chwali się wzrostami AppGallery. Konsumenci bez przekonania
Piotr Urbaniak
26.11.2020 14:59

Ośmiokrotny wzrost liczby pobrań aplikacji, sięgający już ponad 1,2 mln w skali miesiąca, ponad 700 tys. nowych, aktywnych użytkowników sklepu i 1,8 min nowych, zarejestrowanych kont Huawei ID w ciągu ostatnich 12 miesięcy – entuzjastycznie podsumowano statystyki sklepu AppGallery podczas konferencji HDC 2020. A co ze sprzedażą urządzeń? No właśnie.

Sklep Huawei AppGallery rośnie w imponującym tempie, ale, jak wynika z danych IDC, zainteresowanie smartfonami Huaweia mimo wszystko spada.

W III kw. 2020 r. producent z Shenzhen dostarczył na rynki zachodnioeuropejskie raptem 2,5 mln urządzeń, co w ujęciu rok do roku wiąże się ze spadkiem o 3,7 mln sztuk i 58,7 proc. W efekcie spadł dopiero na 4. miejsce wśród największych dostawców.

Obraz

Co ciekawe, największym beneficjentem zadyszki Huaweia są inne marki chińskie

Ostatecznie na podium, za Samsungiem (10,3 mln; -6,9 proc.) oraz Apple'em (8,2 mln; +1,1 proc.), zdołało wspiąć się Xiaomi, które rozdystrybuowało 3,7 mln urządzeń, notując wzrost rzędu 151,6 proc. Nawet bardziej okazale wygląda Oppo, które wprawdzie sprzedało tylko 0,9 mln sztuk, jednak przy starcie z progu 0,1 mln oznacza to bagatela 566,2 proc. wzrostu.

Huawei walczy więc dzielnie, ale na razie przede wszystkim o ograniczenie strat, co jednak nie zmienia faktu, że ekosystem z miesiąca na miesiąc wygląda bardziej sensownie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (125)