Huawei ma świetny pomysł na nowe urządzenie: zegarek ze słuchawkami

Huawei ma świetny pomysł na nowe urządzenie: zegarek ze słuchawkami

04.07.2018 18:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartwatche nie okazały się być rewolucją. Nie wyrzuciliśmy mechanicznych zegarków na rzecz przeciętnie atrakcyjnych, choć oferujących bogatą listę funkcji, gadżetów. Nie oznacza to jednak, że smartwatche mają już popularność za sobą – jak pokazują wyniki Apple Watcha, coraz więcej osób zainteresowana jest smartzegarkiem. Niebawem powinniśmy więc zobaczyć wysyp nowych modeli, a jednym z ciekawszych może być projekt Huaweia.

Chiński producent chce wprowadzić innowacyjne urządzenie, które zainteresuje szersze grono odbiorców i możliwe, że pozwoli na zdobycie części rynku, w którym coraz lepiej czuje się Apple. Według złożonego patentu, nowy smartwatch może otrzymać… wbudowane słuchawki.

Patent został zaakceptowany przez World Intellectual Property Office. Opisuje on różne metody przechowywania słuchawek Bluetooth w obudowie smartwatcha. W pierwszej wykorzystywany jest pasek z magnesem, który otrzymywałby słuchawki. W drugiej metodzie słuchawki znajdują się po bokach koperty.

źródło: LetsGoDigital
źródło: LetsGoDigital

Słuchawki mają otrzymać wodoodproność i zawierać funkcję redukcji szumów. Ponadto mają umożliwiać użytkownikowi nawiązywanie połączeń czy zmianę poziomu głośności, bez dotykania smartwatcha.

Producent najpewniej będzie celował w osoby aktywne fizycznie. W końcu przykładowo Apple Watch w połączeniu ze słuchawkami AirPods okazuje się świetnym zestawem podczas biegania. Nie musimy bowiem zabierać smartfona ze sobą, aby mieć możliwość zbierania danych podczas ćwiczeń. Ponadto mamy dostęp muzyki, która przechowywana jest w pamięci smartwatcha.

Obecnie mamy do czynienia z patentem. Przedstawione na grafikach rozwiązania nie muszą trafić do finalnego produktu. Chociaż trzeba przyznać, że smartwatch ze słuchawkami Bluetooth mógłby być interesującą i wyróżniającą się propozycją na rynku urządzeń ubieralnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także