Huawei P30 Pro uznany przez TIPA za najlepszy fotograficzny smartfon na rynku

Huawei P30 Pro uznany przez TIPA za najlepszy fotograficzny smartfon na rynku

Huawei P30 Pro uznany przez TIPA za najlepszy fotograficzny smartfon na rynku
Redakcja
11.04.2019 18:38, aktualizacja: 11.04.2019 21:34

Stowarzyszenie TIPA przyznało swoje fotograficzne wyróżnienia na rok 2019. Jedna z nagród trafiła do najlepszego - zdaniem jurorów - aparatu w smartfonie. Wybór mógł być tylko jeden.

TIPA (Stowarzyszenie Wydawców Prasy Fotograficznej) zrzesza kilkadziesiąt najważniejszych pism fotograficznych. Co roku zespół ekspertów wyłania najlepszy sprzęt fotograficzny i przyznaje prestiżowe nagrody TIPA Awards.

Zdjęcie z aparatu głównego
Zdjęcie z aparatu głównego

Huawei P30 Pro ze statuetką TIPA Awards w kategorii "Najlepszy fotograficzny smartfon"

Jurorzy wyróżniają nie tylko klasyczne aparaty i obiektywy, ale i smartfony. Tym razem wybór padł na najnowszego flagowca Huaweia.

Zdjęcie z 10-krotnym przybliżeniem
Zdjęcie z 10-krotnym przybliżeniem

W swoim uzasadnieniu eksperci zwrócili uwagę na:

  • trzy obiektywy o różnych ogniskowych (obiektyw standardowy, ultraszeroki oraz teleobiektyw z 5-krotnym przybliżeniem optycznym) oraz sensor ToF do detekcji głębi;
  • rekordowo czułą matrycę(https://www.dobreprogramy.pl/Czy-Huawei-P30-Pro-ma-zbyt-dobry-aparat,News,101298.html) (ISO 409 600), która zapewnia \najlepszą jak dotąd jakość w trudnych warunkach oświetleniowych;
  • tryb super-zoom, który dzięki połączeniu teleobiektywu i specjalnych algorytmów pozwala zastosować nawet 50-krotne przybliżenie.
Zdjęcie w trybie nocnym
Zdjęcie w trybie nocnym

Podpisuję się pod tym werdyktem wszystkimi kopytami

Pisaliśmy już o tym nie raz, ale dobre technologie trzeba chwalić. Huawei P30 Pro to po prostu nowa jakość w świecie mobilnej fotografii. Takich możliwości jeszcze w smartfonie nie było.

Zdjęcie w trybie portretowym
Zdjęcie w trybie portretowym

Podobnie jak w przypadku TIPA, największe wrażenie robi genialny zoom (nawet przy 10-krotnym przybliżeniu ostrość stoi na wysokim poziomie) oraz - przede wszystkim - kapitalna jakość zdjęć robionych po ciemku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)