Huawei P30 Pro z rekordem DxOMark. I ciężko z tym werdyktem polemizować

Huawei P30 Pro z rekordem DxOMark. I ciężko z tym werdyktem polemizować

Huawei P30 Pro z rekordem DxOMark. I ciężko z tym werdyktem polemizować
Redakcja
26.03.2019 19:55, aktualizacja: 01.04.2019 11:13

Huawei P30 Pro z rekordem DxOMark. ZasłużenieEksperci z DxOMark uznali aparat Huaweia P30 Pro za najlepszy jaki kiedykolwiek pojawił się w smartfonie. Wcale mnie to nie dziwi. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Huawei P30 Pro trafił do mnie na testy. Podczas prezentacji firma chwaliła się imponującą jakością zdjęć w ekstremalnie trudnych warunkach oświetleniowych, co oczywiście postanowiłem sprawdzić w pierwszej kolejności.

Ciężko o lepsze warunki do testów niż hotelowa toaleta. Przymknąłem więc drzwi, zgasiłem światło i przystąpiłem do focenia.

Na pierwszy ogień poszedł ubiegłoroczny Mate 20 Pro, który ma jeden z najlepszych aparatów na rynku, więc jest dobrym punktem odniesienia. Oto efekt:

Obraz

Nie jest źle, bo telefon zarejestrował więcej niż widziały moje oczy. Było tak ciemno, że dostrzegałem jedynie zarys muszli klozetowej.

A teraz przechodzimy do dania głównego, czyli zdjęcia z Huaweia P30 Pro.

Obraz

To samo miejsce. Ta sama chwila. Niemal kompletna ciemność. Żadnego grzebania w ustawieniach. Żadnej lampy błyskowej. Jedno cyknięcie i mam fotkę, która wygląda jak zrobiona w dzień.

Dlatego wysoka punktacja DxOMark mnie nie dziwi

Ekspercki serwis DxOMark ma na koncie kilka kontrowersyjnych werdyktów. Historia pamięta przypadki, gdy telefon z aparatem powszechnie uważanym za przeciętny nieoczekiwanie lądował na podium.

Obraz

Tak nie jest jednak w tym przypadku. Huawei P30 Pro to nowa jakość w świecie mobilnej fotografii. I to nie tylko dzięki bardzo wysokiej czułości matrycy, ale i 10-krotnemu hybrydowemu zoomowi oraz aparatowi ToF generującemu bardzo dokładne rozmycie tła.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)