Huawei pozbędzie się marki Honor? Firma może ją sprzedać za 3,7 miliarda dolarów

Huawei pozbędzie się marki Honor? Firma może ją sprzedać za 3,7 miliarda dolarów

fot. Miron Nurski/Komórkomania
fot. Miron Nurski/Komórkomania
14.10.2020 17:40

Honor to rozpoznawalna na świecie marka smartfonów, które są z reguły produktami przystępnymi cenowo. Należy ona do koncernu Huawei, aczkolwiek jak wskazują najnowsze doniesienia Reutersa, taki stan rzeczy może się już długo nie utrzymać. Najnowszy raport sugeruje, że Huawei chce sprzedać markę Honor (lub część biznesu z nią związaną).

Według Reutersa, Huawei prowadzi obecnie rozmowy z Digital China Group w sprawie sprzedaży marki Honor za 3,7 miliarda dolarów. Innymi potencjalnymi kandydatami są TCL i Xiaomi. Chiński koncern robi to z dwóch powodów.

Po pierwsze, Huawei chce, aby marka Honor była zwolniona z sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone, a jeśli transakcja dojdzie do skutku, Huawei zobowiąże się przekazać markę, dział badań i rozwoju, jak również infrastrukturę zaopatrzeniową.

Drugi powód jest taki, że chiński gigant chce skupić się bardziej na smartfonach z wyższej półki, gdyż w wyniku sankcji ekonomicznych sprzedaż budżetowych telefonów marki Honor znacznie ucierpiała.

Digital China Group i Huawei jeszcze nie dobiły targu, aczkolwiek nie ma żadnej gwarancji, że rząd Stanów Zjednoczonych nie nałoży kolejnych sankcji na firmę, która przejmie Honor.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)