Huawei sprzedaje swój Honor. Transakcja opiewa na zawrotne 15 mld dolarów

Huawei sprzedaje swój Honor. Transakcja opiewa na zawrotne 15 mld dolarów

fot. David Becker/Getty Images
fot. David Becker/Getty Images
10.11.2020 11:41

Agencja Reutersa właśnie doniosła o tym, że Huawei znalazł nabywcę marki Honor. Ma być nim chińskie konsorcjum ze wsparciem rządu. Kwota transakcji jest astronomiczna.

Markę Honor mają przejąć chiński dystrybutor Digital China wraz ze wsparciem rządu Shenzhen. Wartość inwestycji to, bagatela, 15 miliardów dolarów. Umowa nie jest jeszcze sfinalizowana.

Dzięki tej transakcji konsorcjum Digital China i chińskiego rządu otrzymałoby dostęp do działu badań i rozwoju marki Honor, jak również całą infrastrukturę dystrybucyjną.

Firma Huawei cierpi obecnie z powodu restrykcji dotyczących handlu z USA i preferowałaby zająć się pozycjonowaniem własnej marki.

W świetle znaczących spadków sprzedaży urządzeń Huawei w roku 2020, chińska korporacja mogłaby poprzez sprzedaż Honoru zamortyzować część strat.

Nie wiemy w tym momencie, czy po zmianie właściciela, marka Honor również byłaby objęta zakazem handlu w USA, choć w przypadku wspomnianego tutaj chińskiego konsorcjum, mogłoby mieć to minimalne (lub żadne) znaczenie.

Według raportu Reutersa transakcja mogłaby być sfinalizowana już 15 listopada 2020 r.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)