iPhone X w przedsprzedaży: listopadowe zapasy zniknęły w godzinę

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Dziś rozpoczęła się przedsprzedaż iPhone'a X, która dla Apple jest zapewne bardzo ważnym wydarzeniem zaraz po wrześniowych premierach. Jak dotąd wiele wskazywało bowiem, że na tym modelu spoczywać będzie duża odpowiedzialność gdy chodzi o sprzedaż w najbliższych miesiącach. Zaprezentowany wcześniej iPhone 8 nie cieszy się sporym zainteresowaniem i nadzieja pokładana więc jest w modelu X.

Przypuszczenia szły w różnych kierunkach. Przez ostatnie dni informowaliśmy w kilku publikacjach między innymi o planowanych problemach z dostępnością, ale z drugiej strony dobrymi wynikami ankietyzacji w Stanach. Dziś wątpliwości można jednak ostatecznie rozwiać, bowiem iPhone X w rozpoczętej dziś przedsprzedaży rozchodzi się w znakomitym tempie – wystarczyła mniej więcej godzina od rozpoczęcia, aby wyczerpać przewidziane na listopad zapasy urządzeń.

Jak informuje AppleInsider, już po 10 minutach od rozpoczęcia przedsprzedaży prognozowany termin wysyłki urządzenia wynosił 2-3 tygodnie, a po kolejnej godzinie zahaczał już o grudzień. Później czas realizacji opóźnił się jeszcze bardziej i do teraz wynosi prognozowane 5-6 tygodni.

Przypomnijmy, iż przez analityków na listopad przewidywane było dostarczenie klientom maksymalnie 3 milionów iPhone'ów X. Jeśli te rzeczywiście wyprzedały się w około godzinę, Apple jest na bardzo dobrej drodze, by pobić wynik ustanowiony przez iPhone'a 6 (co na podstawie wspomnianej ankietyzacji również przewidywano wcześniej), który potrzebował 24 godzin, by sprzedać się w liczbie 4 milionów sztuk.

© dobreprogramy