Ice Lake. Intel przejdzie na 5‑cyfrowe oznaczenia procesorów

Ice Lake. Intel przejdzie na 5-cyfrowe oznaczenia procesorów
Piotr Urbaniak

30.04.2019 12:46, aktual.: 30.04.2019 20:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co zrobi Intel, gdy zabraknie cyfr w dotychczasowym systemie oznaczeń procesorów, to właśnie możecie odetchnąć z ulgą. Oto poznajemy nazwy pierwszych CPU kolejnej, dziesiątej już generacji Core. Okazują się bardzo... przewidywalne.

W bazie danych UL Benchmarks pojawił się procesor Intel Core i5-10210U. Jak wynika z odczytu diagnostycznego, oferuje cztery rdzenie, osiem wątków i taktowanie w przedziale 1,6 - 3,8 GHz, a ponadto zintegrowany układ graficzny. Znany z rozmaitych przecieków "Apisak" dodaje, że z całą pewnością jest to czip z rodziny Ice Lake-U, wykonany w technologii 10 nm.

I cóż, patrząc na nazewnictwo układu, producent okazał się zaskakująco mało kreatywny. Generację dziewiątą zastępuje generacja dziesiąta, a oznaczenia zwiększają objętość do pięciu cyfr.

Fot. UL Benchmarks (Apisak)
Fot. UL Benchmarks (Apisak)

Równolegle japoński bloger Komachi Ensaka potwierdził trzy inne modele z nowej serii: i3-10110U, i5-10510U oraz i7-10710U. Ich dokładne specyfikacje nie są znane, ale wszystkie zadebiutują ponoć na rynku przed końcem 2019 r. i będą tym samym pierwszymi procesorami z linii Ice Lake-U.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)