[IEM 2015] Notebooki Alienware i perełka w postaci wzmacniacza grafiki

[IEM 2015] Notebooki Alienware i perełka w postaci wzmacniacza grafiki

[IEM 2015] Notebooki Alienware i perełka w postaci wzmacniacza grafiki
Krzysztof Fiedor
13.03.2015 14:29, aktualizacja: 13.03.2015 14:46

Firmy Dell nikomu raczej przedstawiać nie trzeba, to producent komputerów znany praktycznie na całym globie. Jakość marki oraz sprawny serwis zdobyły rzeszę zadowolonych klientów. Również ten wytwórca postanowił zaprezentować się podczas Intel Extreme Masters 2015 w Katowicach. Oczywiście w ramach wydarzenia w głównej mierze demonstrowane są rozwiązania dla graczy pod rozpoznawalną marką Alienware.

Zacznijmy od laptopów z logiem ufoka. Prezentowane modele to 15 i 17 calowe konstrukcje, które wyposażono w mocne rozwiązania Intela (czwarta generacja procesorów Core i7) oraz firmy NVIDIA (GeForce GTX 970M oraz 980M), do kompletu z 8 lub 16 GB pamięci RAM oraz dyskami SSD albo talerzowymi 1TB. Sprzęt wykonany jest wręcz perfekcyjnie i powinien zadowolić nawet wybrednych. Jednym z wyróżniających się elementów jest tu czuły gładzik z delikatnym, niebieskim, stylowym podświetleniem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Najciekawszym prezentowanym produktem wydaje się być jednak Alienware Graphics Amlifier, czyli tzw. wzmacniacz grafiki. To zewnętrzna obudowa z zasilaczem o mocy 460 W oraz portem PCI Express x16, do którego można zamontować zwyczajną desktopową kartę graficzną. Wzmacniacz do notebooka podłącza się dedykowanym portem, w który wyposażono modele z serii Alienware 17, 15 oraz 13. Spięcie tego z notebookiem niesie znaczący wzrost wydajności w grach. Zachwyt studzi niemniej trochę cena, bo to około 300 dolarów za sam wzmacniacz, a trzeba jeszcze dokupić kartę graficzną. Do tego sprzęt nie jest uniwersalny i wspiera tylko laptopy Alienware.

350132633046771649

Co ciekawe, w tym roku na Intel Extreme Masters narodziła się nowa świecka tradycja. Oto już kolejne stoisko, na którym praktycznie cały wystawiony sprzęt da się zakupić. Możliwość taką zapewnia partner Della, RTV Euro AGD, który umożliwia na swoich dwóch stanowiskach zamówienie bezpośrednio w sklepie internetowym interesującego nas produktu. Oczywiście nie można też zapominać o przygotowanych dla przybyłych innych atrakcjach, więcej jednak na ich temat dowiecie się już na samym stoisku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)