[IFA 2015] Sony: Xperie Z5 zachwycą jakością zdjęć, a Walkmany i słuchawki jakością dźwięku

[IFA 2015] Sony: Xperie Z5 zachwycą jakością zdjęć, a Walkmany i słuchawki jakością dźwięku02.09.2015 18:36
[IFA 2015] Sony: Xperie Z5 zachwycą jakością zdjęć, a Walkmany i słuchawki jakością dźwięku

Konferencja Sony na tegorocznych targach IFA rozpoczęła się od przemówienia Kazuo Hirai. CEO firmy zdaje sobie sprawę, że ostatnie lata nie były najlepsze, Japończycy musieli pozbyć się marki VAIO, dział produkujący smartfony nadal nie przynosi zysków, a do tego doszły jeszcze zwolnienia pracowników. Zapowiedział on jednak zmiany, które mają przynieść Sony wzrost zysków i zakończenie obecnej, nieciekawej sytuacji. Pierwsze efekty wprowadzanych zmian już widać, zyski pochodzące ze sprzedaży telewizorów znacząco wzrosły.

Kazuo Hirai poinformował, że dla Sony bardzo ważnym elementem każdego smartfonu jest jego kamera. To bardzo dobre podejście, ponieważ to właśnie smartfon coraz częściej zastępuje nam aparat kompaktowy. W związku z tym firma będzie przykłada jeszcze większą uwagę do jakości zdjęć robionych przez ich smartfony. Oczywiście modelem, który ma zaoferować niesamowitą jakość zdjęć będzie zaprezentowana Xperia Z5. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia, nowa, topowa Xperia będzie wyposażona w kamerę o rozdzielczości 23 MP. Zaletą ma być bardzo szybki autofocus, czas reakcji to 0,03 sekundy. Kamera w Z5 oferuje 5-krotny zoom Clear Image Zoom, po takim powiększeniu mamy tylko minimalnie stracić na jakości zdjęcia. Natomiast zastosowany przetwornik Sony 1/2.3 Exmor RS ma zapewnić bardzo dobrą stabilizację obrazu, nawet w słabych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo zdjęcia wykonywane nocą mają charakteryzować się małą ilością szumów. Warto jeszcze wspomnieć o frontowej kamerze, która ma wykonywać selfie w 8 MP.

Xperia Z5 Premium
Xperia Z5 Premium
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nowa Xperia zachowała design poprzednich modeli, do pokrycia jej frontu i pleców wykorzystano szkło, a krawędzie zrobiono z metalu. Warto dodać, że Z5 jest także wodoodporna (IP68). Nowością jest natomiast skaner linii papilarnych, który znalazł się w dość nietypowym miejscu, bo na jednej z krawędzi.

Dostępne wersje kolorystyczne Xperii Z5
Dostępne wersje kolorystyczne Xperii Z5
  • Xperia Z5 i Z5 Compact
  • Xperia Z5 i Z5 Compact
[1/2]
Xperia Z5 i Z5 Compact
  • Xperia Z5 Compact i Z5
  • Xperia Z5 Compact i Z5
[1/2]
Xperia Z5 Compact i Z5

Specyfikację Xperii Z5 mogliśmy poznać już wcześniej. Posiada ona 5,2-calowy ekran Full HD. Sercem tego modelu jest Snapdragon 810, do dyspozycji dostajemy 3 GB RAM i 32 GB na pliki z możliwością rozbudowania kartą microSD. Akumulator ma zapewniać do dwóch dni pracy, co w przypadku obecnych inteligentnych smartfonów niestety jest dobrym wynikiem. Natomiast dzięki technologii szybkiego ładowania w zaledwie 10 minut naładujemy akumulator do poziomu zapewniającego 5,5 godzin pracy.

Xperia Z5 Premium
Xperia Z5 Premium

Xperia Z5 to niejedyny smartfon, który mogliśmy zobaczyć na konferencji. Sony pokazało również Xperię Z5 Compact, która różni się przede wszystkim wyświetlaczem, ma ona bowiem 4,6-calowy ekran HD. W mniejszym, kompaktowym urządzeniu dostajemy specyfikację topowego modelu. Firma zaprezentowała również model Z5 Premium, który zaoferuje niesamowicie ostry obraz, jego 5,5-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość aż 4K. Ciekawe jak to wpłynie na czas pracy. W Polsce do sprzedaży trafi Sony Xperia Z5 w wersji Single i Dual SIM oraz Xperia Z5 Compact i Xperia Z5 Premium – w wariancie Single SIM. Ceny przedstawiają się następująco: Xperia Z5 – 2999 zł, Xperia Z5 Compact – 2599 zł, Xperia Z5 Premium – 3999 złotych.

Dowiedzieliśmy się, że japoński producent ma ambitne plany związane ze sprzętem audio. Firma zamierza odczuwalnie zwiększyć nasze doświadczenia podczas słuchania muzyki. Kazuo Hirai stwierdził, że przyjemnie jest widzieć ludzi, którzy wybrali słuchawki Sony, doceniając dobrą jakość dźwięku. Sony właśnie wprowadza nową serię słuchawek – H.ear. Według producenta charakteryzują się one dobrym wyglądem, a dostępność wielu wersji kolorystycznych ma pomóc klientom w dobrze modelu do własnego stylu. Nowe słuchawki Sony mają oferować bardzo wysoką jakość dźwięku o wysokiej rozdzielczości.

350141883970643905
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Japońska firma zaprezentowała również nowe odtwarzacze z serii Walkman. Modele te będą dostarczane w komplecie z dedykowanymi słuchawkami z cyfrowym systemem osłabiania zewnętrznych hałasów, które pozwalają cieszyć się muzyką o wysokiej rozdzielczości bez irytujących zakłóceń zewnętrznych. Odtwarzacz jest dostępny w dwóch wersjach: 16 GB (NW-A25HN) i 64 GB (NW-A27HN), a dodatkowo możemy rozbudować dostępną pamięć korzystając z karty microSD. Nowa seria słuchawek h.ear i odtwarzaczy Walkman NW-A25HN/NW-A27HN będzie dostępna w Europie w październiku.

Sony do swojej oferty wprowadziło także jeszcze jednego Walkmana – model NW-ZX100HN. Firma informuje, że jest on przeznaczony do odtwarzania dźwięku o wysokiej rozdzielczości i jest wyposażony w system osłabiania zewnętrznych hałasów. Wśród ważniejszych funkcji warto wymienić funkcję poprawiania jakości dźwięku z poddanych kompresji plików muzycznych, takich jak MP3. Służąca do tego technologia DSEE HX uzupełnia tracone w kompresji tony wysokie i zwiększa dokładność bitową danych, dzięki czemu muzyka brzmi niemal tak jak przy słuchaniu utworów o wysokiej rozdzielczości.

350141883970906049

Akumulator urządzenia wystarcza na 45 godzin słuchania nagrań o wysokiej rozdzielczości lub na 70 godzin przy odtwarzaniu plików MP3. Naszą muzykę będziemy mogli przechowywać na 128 GB przestrzeni, którą w razie potrzeby rozbudujemy kartą pamięci. Odtwarzacz NW-ZX100HN będzie dostępny od października. Na targach IFA japoński producent przedstawił również własne rozwiązania audio do samochodów, a także domowe zestawy audio. Firma chwaliła się wysoką jakością dźwięku, a także atrakcyjnym designem.

Graczy powinny zainteresować informacje związane z systemem wirtualnej rzeczywistości o nazwie Project Morpheus, który ma być wykorzystywany w grach na PlayStation 4. System dokładnie śledzi ustawienie i ruchy głowy gracza. Obrócenie głowy powoduje naturalne, pozbawione opóźnień przemieszczenie obrazu. Dzięki 5,7-calowemu wyświetlaczowi OLED o rozdzielczości Full HD i możliwości wyświetlania obrazu w tempie do 120 kl./s Project Morpheus ma gwarantować niezwykłą jakość i płynność wyświetlania. Wprowadzenie systemu na rynek jest zaplanowane na pierwszą połowę 2016 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)