Ile urządzeń z Androidem aktywowanych jest każdego dnia? Sporo…

Ile urządzeń z Androidem aktywowanych jest każdego dnia? Sporo…

Redakcja
27.02.2012 17:49

Andy Rubin, twórca oraz obecny szef Androida, ogłosił na swoim profilu w serwisie społecznościowym Google Plus, że liczba dziennych aktywacji przekroczyła 850 tys. urządzeń.

W statystyki wliczone zostały zarówno smartfony, jak również tablety, które zostały wyposażone w pakiet Google Experience, czyli zestaw podstawowych aplikacji od Google. Ponadto, według partnerów Google'a, w sumie sprzedanych zostało już 300 milionów urządzeń wyposażonych w Androida. Szacuje się, że w tej ogromnej liczbie urządzeń jedynie 12 milionów to tablety.

Imponującymi statystykami może pochwalić się również sklep z aplikacjami dla Androida. Użytkownicy tych trzystu milionów urządzeń instalują miesięcznie ponad miliard aplikacji z Android Market. Rok temu, podczas poprzednich targów Mobile World Congress, Google chwalił się 150 tys. aplikacji dostępnymi w swoim wirtualnym straganie. W tym roku oferta w Android Markecie powiększyła się o 300 tys. aplikacji, mamy więc do czynienia z ostrą pogonią za liderem statystyk, czyli platformą App Store od Apple. Według najświeższych danych sklep dla iOS posiada w swoje bibliotece ponad 725 tys. pozycji.

Jednym z licznych progów zwalniających, stojących na drodze do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju sklepu Google, są ograniczenia dla twórców płatnych aplikacji z niektórych państw, w tym z Polski. Ostatnio jednak wydaje się, że coś może się to zmienić. Przez kilka dni dostępna była możliwość założenia konta w usłudze Google Checkout Merchant dla użytkowników z Polski i Czech. Aplikacje, które użytkownicy przesłali, będą sprzedawane, ale właściciele tych aplikacji do czasu oficjalnego uruchomienia tej usługi nie będą mogli wypłacać z niej pieniędzy. Mam nadzieję, że wkrótce to się zmieni…

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)