Inni producenci powinni uczyć się od Sony: wszystkie Xperie z serii Z dostaną Androida 5.0

Inni producenci powinni uczyć się od Sony: wszystkie Xperie z serii Z dostaną Androida 5.017.10.2014 12:16
Inni producenci powinni uczyć się od Sony: wszystkie Xperie z serii Z dostaną Androida 5.0

Najnowsza wersja Androida, oznaczona numerkiem 5.0 na rynek zostanie wprowadzona wraz z trzema urządzeniami z serii Nexus – smartfonem od Motoroli, tabletem od HTC i konsolą od ASUS-a. Na aktualizację z pewnością mogą liczyć również użytkownicy Nexusa 4 i 5. Niestety, ale w przypadku smartfonów, które działają pod kontrolą Androida z nakładką od Samsunga, HTC, Sony, czy innego producenta, proces aktualizacji nie będzie wyglądał aż tak dobrze i z pewnością wiele urządzeń nie dostanie nowszej wersji mobilnego systemu operacyjnego Google’a.

Aktualizację do Androida Lollipop już niedługo powinny otrzymać również najnowsze modele popularnych producentów. W przypadku drogich, flagowych modeli raczej żaden większy producent nie zaryzykuje i podejdzie do klientów w odpowiedni sposób. Problem może pojawić się w przypadku starszych generacji oraz urządzeń ze średniej i niskiej półki cenowej.

350126873126397889

Według najnowszych informacji Sony zamierza wydać aktualizacje dla wszystkich smartfonów z serii Z. Androida 5.0 otrzymają następujące Xperie: Z, ZL, ZR, Z1, Z1S, Z Ultra, Z1 Compact, Z2, Z3, Z3 Compact, Z3v oraz tablety Z Tablet, Z2 Tablet i Z3 Tablet Compact. Na początku zostanie zaktualizowana Xperia Z Ultra w wersji Google Play Edition. Natomiast na początku przyszłego roku z nowej wersji będą mogli cieszyć się użytkownicy Xperii Z3 i Z2. Niestety inne modele, nienależące do serii Z, prawdopodobnie nie otrzymają nowej wersji zielonego robocika.

Sony Xperia Z w dniu wydania aktualizacji do Androida Lollipop, będzie już modelem około dwuletnim. Oczywiście wsparcie producenta cieszy, jednak jak już wcześniej wspomnieliśmy, aktualizacja Androida w dwuletnim smartfonie powinna być czymś normalnym. Xperia Z na rynku pojawiła się w pierwszy kwartale 2013 roku. W jej wnętrzu znalazł się czterordzeniowy procesor 1,5 GHz oraz 2 GB RAM. Ciekawe ilu innych producentów stwierdzi, że nie może wydać aktualizacji, ponieważ ich model o bardzo zbliżonej specyfikacji jest za słaby na Androida 5.0.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)