InPost: 12 i 13.09 przerwa techniczna. W tych godzinach nie nadasz paczki

InPost: 12 i 13.09 przerwa techniczna. W tych godzinach nie nadasz paczki

InPost pozwala przedłużyć czas na odbiór paczki przez aplikację
InPost pozwala przedłużyć czas na odbiór paczki przez aplikację
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Arkadiusz Stando
Oskar Ziomek
04.09.2021 18:29

Allegro ostrzega, że 12 i 13 września pojawią się utrudnienia w nadawaniu paczek (w tym zwrotów) przez Paczkomaty. InPost planuje na te dni prace serwisowe, przez które maszyny nie będą dostępne całodobowo.

Chcąc nadać zwrot z Allegro, można się natknąć na ostrzeżenie o zbliżających się pracach serwisowych InPostu. Chociaż w pierwszym zdaniu popełniono błąd i pisze się o 12 i 13 sierpnia (zapewne ktoś skopiował treść podobnego ostrzeżenia z przeszłości i źle je poprawił), dzięki dalej wymienionym datom i potwierdzeniu komunikatu w serwisie apaczka.pl wiemy, że InPost planuje przerwę techniczną 12 i 13 września.

Prace InPostu będą prowadzone w nocy, ale zważywszy, że większość Paczkomatów jest normalnie dostępna całodobowo, dla części osób może to oznaczać utrudnienia. Przez niespełna 6 godzin, od 21:15 (12 września) do 3:00 (13 września) nie będzie można między innymi umieszczać paczek w Paczkomatach, generować etykiet i opłacać przesyłek, a klienci nie będą dostawać powiadomień SMS i e-mail.

Komunikat Allegro o pracach serwisowych InPostu
Komunikat Allegro o pracach serwisowych InPostu© dobreprogramy | Oskar Ziomek

Allegro zachęca więc do nadania zwrotu później (o ile nie będzie się to wiązać z przekroczeniem terminu) lub dokonania zwrotu za pośrednictwem Poczty Polskiej. InPost z kolei dodaje, że termin ważności etykiet, czas od odbiór paczek i ważność kodów zwrotu zostaną wydłużone o czas trwania przerwy technicznej. Klienci będą więc mogli przyjść do Paczkomatu o niespełna 6 godzin później niż w normalnych warunkach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)